Financie

3 tipy, ako ušetriť za potraviny

Potraviny pre všetkých členov našej domácnosti predstavujú najvýznamnejší zásah do rodinného rozpočtu. Keď sa nám podarí ušetriť za stravu, získame viac voľnosti pre naše aktivity a radosti. Ako na to?

Trvalé vyšetrovanie

Nie je nič horšieho, než sa na úsporné riešenia vrhnúť rýchlo a dočasne. Naopak, vždy by sme mali premýšľať aspoň v horizonte niekoľkých mesiacov alebo rokov. Keď sa naučíme šetriť na potravinách a pracovať s nimi efektívne, prinesie nám to trvalý úžitok. Budeme si môcť dovoliť športové aktivity, alebo sa radovať z kúpy potrebných aj voľnočasových vecí. Nasledujúce tipy predstavujú fígle, ako ušetriť natrvalo.

Nakupujte len to, čo skutočne zjete

Dobre plánovať nákupy je základ rodinného rozpočtu. Vždy sa dohodnite, kto bude v danom období nakupovať. Na tomto človeku bude následne to, aby vybral potraviny pre celú domácnosť. Je potrebné nakupovať tak, aby bolo dostatok potravín, ale aby ste zároveň nič nevyhadzovali. Nekupujte tak napríklad mnoho potravín, ktoré sa rýchlo pokazia.

Úsporné tipy

Teraz sa opäť dostávajú do popredia recepty našich babičiek, ktoré dokázali vyjsť aj z mála. Môžete si piecť svoj vlastný chleba, piecť buchty namiesto nákupu sladkostí, alebo sa obklopiť sezónnymi potravinami od miestneho farmára. Nájdite si spôsob, ktorý bude vyhovovať iba vám. Nezabudnite si tiež vyrobiť vlastnú ghí. Je to lacný spôsob, ako získať kvalitný produkt na vyprážanie aj namazanie na pečivo. A vydrží aj rok!

Nové recepty

Bez nových receptov sa zrejme nezaobídeme. Pohľadajte v kuchárkach, hľadajte na internete. Teraz sa snažte nájsť recepty, ktoré nasýtia celú rodinu, ale zároveň nevyžmýkajú váš rozpočet. Budete pokojne radšej variť teplú večeru, len aby ste mohli dopriať kvalitné jedlo za rozumnú cenu celej rodine po celý mesiac.

Ušetriť za potraviny dokážete v prípade, že sa zameriate na trvalé riešenia. Nebojte sa a vydajte sa do neznáma. Uspejete!