Pôžičky

Výhody a nevýhody klasických bankových pôžičiek

Pôžičky sú dnes niečo, za čo sa nemusíme hanbiť. V súčasnej dobe je využívame skoro všetci, niektorí k tomu napokon pristupujú zodpovednejšie než druhí. Niektorí totiž žiadajú o pôžičky aj vtedy, kedy si na danú vec môžu našetriť. Ale keďže nechcú čakať, požičiavajú si bez rozmyslu hneď, čo uvidí vec, ktorú chcú. Iní si však požičiavajú naozaj len vtedy, keď to skutočne potrebujú a kedy nie je iná možnosť. Či už patríte do akejkoľvek skupiny, je nutné povedať, že ak si chcete požičať preto, aby ste splatili pôžičku predchádzajúce, dostanete sa len do dlhovej pasce, z ktorej niet úniku. Ak si však chcete požičať na čokoľvek iné, môžete si vziať buď nebankové pôžičku, alebo klasickú bankové. 

O bankové pôžičky už zďaleka nie je taký záujem ako kedysi. V súčasnej dobe ľudia preferujú skôr nebankové pôžičky, keďže nie sú opradené toľkých pravidlami. Navyše sú ľahko vybavenej z pohodlia domova, zatiaľ čo pre bankové pôžičky sa musí na pobočku danej banky. 

Nevýhodou nebankových úverov ale je suma, ktorú si môžete maximálne požičať. Požičať si totiž môžete maximálne niekoľko desiatok tisíc korún, len málokedy si môžete požičať stovky tisíc korún. Keď si chcete požičať viac, bankové pôžičky sú nevyhnutné. 

Výhody bankových pôžičiek 

Práve možnosť požičať si pokojne aj milióny korún, to je prvá výhoda bankových pôžičiek. Ďalšia takou výhodou je dôveryhodnosť. U banky by vás ani nenapadlo, že sa jedná o neférové ľudí, ktorí chcú z vás vymámiť peniaze a požadovanú pôžičku vám nasledovne ani neposkytnú. Dôveryhodnosť a možnosť si požičať aj milióny, to sú hlavné plusy klasických bankových úverov. 

Nevýhody bankových pôžičiek 

Ale bohužiaľ nevýhody bankových pôžičiek prevyšujú. Ľudia si musia pre bankovú pôžičku ísť až na pobočku banky, kde obvykle čakajú aj hodiny na to, ako prídu na rad a ako vôbec môžu úver s niekým prebrať. Tiež sú nevýhodou prísne pravidlá, ktoré sa týkajú napríklad hypoték. A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na dlhú dobu schvaľovania a na následné dlhé čakanie, než peniaze dorazia na bankový účet.