FinanciePôžičky

Na Vianoce sa myslia s predstihom. Ľudia si začínajú požičiavať

Aj keď sú Vianoce až za dverami, v obchodoch nás o nich informujú už od polovice októbra. Dokonca ešte neboli ani Dušičky a už boli v obchodoch Vianoce. Vďaka tomu, že Vianoce teraz vidíme všade, len nie vonku, si ľudia začínajú požičiavať s predstihom. Mnohí ľudia si totiž chcú pod stromček nadeliť nábytok alebo niečo podobné, čo počas pár týždňov bohužiaľ nepríde. A tak sa rozhodujú pre pôžičky, ktoré im umožnia, že si danú vytúženú vec môžu pod stromček skutočne naložiť. Na čo najčastejšie si berieme takzvané predvianočnú pôžičky? 

Ako sme spomenuli, aj keď vianočné sviatky prídu až za viac ako mesiac, ľudia myslia dopredu. Mnohí majú už vianočné darčeky nakúpené, čo je do istej miery chvályhodné, pretože nebudú pred samotným Štedrým dňom v strese. Mnohí si však najskôr musí o peniaze požiadať, pretože si pod stromček chcú nadeliť niečo, čo sa nedostaví čoskoro a na čo aktuálne nemajú peniaze. Na čo si teda požičiavame teraz, vo skoro predvianočnom čase? 

Najviac chceme pod stromček nový nábytok 

S predstihom si o pôžičky žiadame z jedného prostého dôvodu, a síce chceme si nadeliť pod stromček nový nábytok. Keďže mnohí veľkí dodávatelia majú dodaciu lehotu jeden dlhý mesiac, je teraz ideálny čas na to, aby sme si na nábytok požičali, ak si ho chceme naložiť pod stromček. 

Najviac sa investuje do nových kuchýň, u ktorých sa musia započítať ešte čas strávený nad samotnou montážou, a tiež sa investuje do jedálenských súprav, kde je dodacia lehota naozaj jeden dlhý mesiac. Podobne to je aj u pohoviek – ani tie nezískate hneď, čo si ich v obchode kúpite. 

Elektronika je na druhom mieste 

Z aktuálnych prieskumov vyplýva, že si začíname požičiavať aj na elektroniku, a to konkrétne na mobilné telefóny alebo na počítače či notebooky. Ľudia skrátka chcú mať to najkvalitnejšie a najnovšie, aj keď na to nemajú. A Vianoce sú skvelý spôsob, ako o taký tovar, po ktorom dlho túži, požiadať. Mnohí blízki naozaj chcú potešiť, a tak si aj požičia, aby sa požadovaná elektronika alebo najnovšie technológie dostala.