Financie

Aj keď sa Facebook nespráva k užívateľom dobre, oni áno. Koľko sa vybralo len na charity?

Z Facebooku mizne používatelia rýchlosťou blesku. Je to predovšetkým vďaka aktuálnym škandálom, ktoré má Facebook na svedomí. Nedávno sa totiž ukázalo, že boli ukradnutá dáta užívateľov, ktorá bola použitá na ovplyvnenie prezidentských volieb v Amerike. Tiež sa ukázalo, že Facebook predáva dáta výrobcom mobilných telefónov, ktorí zrazu vedia, po čom užívatelia túžia. A okrem toho sa začalo kšeftovať s osobnými dátami aj v bankách, kde sa výmenou za dáta používateľov dávajú Facebooku dáta o užívateľských platbách. No nemôžeme sa čudovať tomu, že ľudí miznú z tejto doteraz najrozšírenejšie sociálne siete. Avšak tí, čo zostávajú, sa nesprávajú tak sebecky ako samotná spoločnosť. Prispievajú na charity a dobročinné udalosti, na ktoré sa v minulom roku vybralo neskutočných 300 miliónov dolárov. 

Facebook totiž poskytuje užívateľom zaujímavú službu či lepšie povedané funkciu. Jedná sa o funkciu, ktorá ponúka užívateľom výber zaujímavých a dostupných charít, ktoré môžu podporiť. Užívatelia môžu prinútiť aj svojich priateľov k tomu, aby podporili charitu rovnako ako oni. 

Popularita, ktorá sa neočakávala 

Funkcia odporúčací charity bola zásahom do čierneho. Facebook sa konečne touto funkciou vyznamenal, avšak odvtedy to ide s ním z kopca. Funkcia zožala nevídaný úspech, začali ju využívať nielen bežní užívatelia, ale aj celebrity, ktoré majú širší dosah v šírení charity. 

Keďže aplikácie zafungovala skvele a ľudia sa skutočne mohli podieľať na lepších životoch tých, ktorí to potrebujú, vybrala sa neskutočná suma. Užívatelia pomocou BirthdayFundraiseres darovali 300 miliónov dolárov na charitu! 

Viac ako 750 tisíc neziskových organizácií 

Vo funkcii sa nachádza zhruba 750 tisíc neziskových organizácií, na ktoré môžu používatelia prispievať a ktoré môžu hoci aj malú čiastkou podporiť. Dúfajme, že sa táto funkcia dostane aj do Česka a budú sa môcť týmto spôsobom podporovať i českej organizácie pomáhajúce tým, ktorí to potrebujú.