Pôžičky

Tri zbytočnosti, na ktoré si požičiavame, aj keď si na ne môžeme našetriť

Keďže sú pôžičky dnes ľahko dosiahnuteľné, nemôžeme sa čudovať tomu, že ľudia im nedokážu odolať. Veľakrát si požičiavame aj na to, na čo si dokážeme našetriť behom niekoľkých týždňov či behom pár mesiacov. Ak trávite veľa času na internete, určite ste narazili na mnoho, mnoho ponúk takzvaných mikropôžičiek, ktorým sa tiež hovorí pôžičky do výplaty. Jedná sa o nebankové pôžičky, ktoré nás dokážu dostať zo šlamastiky, pokiaľ sa do nej dostaneme. Bohužiaľ mikropôžičky sú tiež najväčším lákadlom, a aj keď sa jedná o krátkodobý záväzok, rovnako je to záväzok, ktorý bude nejaký čas komplikovať náš život.

V súčasnej dobe si požičiavame naozaj na mnoho vecí. Ak si potrebujete požičať preto, že nám nestačí finančná zásoba, je to v poriadku – ak je to teda na veci, bez ktorých sa nezaobídeme. Napríklad je dobré si požičať na opravu automobilu, pokiaľ nám finančná rezerva nestačí. Rovnako je pochopiteľné, keď si požičiame na nový elektrospotrebič, na ktorý napríklad v súčasnej dobe nemáme peniaze, ale jeho starší brat bohužiaľ vypovedal svoju službu. Taktiež je pochopiteľné, keď si človek požičia na krúžok pre svoje dieťa alebo keď pôžičkou uhradí nový nábytok, ktorý si chce nadeliť pod stromček.

Avšak nájdu sa ale prípady, keď si požičiavame naozaj na hlúposti, na ktoré by sme si mohli našetriť a ktoré hneď nepotrebujeme.

1) Herná konzola

Herné konzoly nie sú lacnejšie, ale tiež nie sú nenahraditeľné. K svojmu životu ich nepotrebujeme, ak ich chceme, mali by sme si na nich vedieť našetriť. V opačnom prípade si o nich radšej nechajte zdať, nepožičiavajte si na ne.

2) Značkové kabelky

Ženy majú tendenciu kupovať si len značkové kúsky oblečenia. Lenže požičiavať si na kabelky, to je hlúposť. Hlúposť už je samotná cena značkových kabeliek – no kto by dával desaťtisíc korún za kabelku?

3) Vianočné darčeky

Bohužiaľ si ľudia požičiavajú aj na vianočné darčeky. Je pochopiteľné, keď si požičiame maximálne pár tisíc, ale aby sme si na darčeky požičali desaťtisíce, to je predsa hlúposť.