Podnikanie

Neboli odjakživa miliardári alebo prvé zamestnanie dnes úspešných a bohatých ľudí

Dnes sa o nich hovorí ako o bohatých a úspešných. Obsadzujú pravidelne vrchné priečky rebríčka najbohatších ľudí sveta. Reč je práve o tých najúspešnejších a najbohatších miliardároch, o ktorých sa stále hovorí a od ktorých by sme sa mali inšpirovať. Pravdou však je, že drvivej väčšine z nich ich bohatstvo nespadlo do lona, museli si za svojimi snami ísť a museli svoje úspechy realizovať. Pravdou je, že neboli odjakživa miliardári, pracovali rovnako ako všetci ostatní, iba si včas uvedomili, že takto to ďalej nejde. A začali tak pracovať na svojich snoch, už nepracovali na snoch niekoho iného.

Prezraďme si, kde začínali miliardári zo začiatku, aké bolo ich prvé zamestnanie a aká bola ich štartovacia pozícia.

Jeff Bezos začínal v McDonald`s

Jeffa Bezosa dnes môžeme poznať ako najbohatšieho človeka na svete. Prekonal dokonca aj Billa Gatesa, keď ho počas jedného jediného víkendu tromfnul. Za jeho úspechom stojí firma Amazon, ktorá počas jednej jedinej akcie (konkrétne počas Black Friday) zarobila toľko, že Jeffa dostala na prvé miesto rebríčku „Najbohatší ľudia sveta“.

Zakladateľ Amazonu však nezačínal v žiadnom dobre platenom zamestnaní, skôr pracoval za minimálnu mzdu, a to konkrétne v reťazci rýchleho občerstvenia, ktorý poznáme pod názvom McDonald`s. Privyrábal si tu počas letných prázdnin.

Michael Bloomberg bol strážcom parkoviska

Michaela Bloomberga dnes môžeme poznať ako miliardára a tiež bývalého starostu New Yorku. Jeho príbeh je veľmi zaujímavý, sám pochádzal z chudobnej rodiny účtovníka. Aby si zarobil počas štúdia, privyrábal si ako strážca parkoviska. V súčasnej dobe však ide o deviateho najbohatšieho človeka sveta, ktorého majetok sa dotýka skoro päťdesiatpäť miliónov dolárov.

A čo vy? Aká je vaša štartovacia pozícia na ceste k ohromnému bohatstvu, za ktorým sa však musí ísť?