Podnikanie

Tri dôvody, prečo sa oplatí privstať si aneb prvý návyk úspešných

Žiadni podnikatelia nespávají do desiatich hodín dopoludnia. Ak túžite po spánku, doprajte si ho, ale rozhodne by vám nemal uberať krásu dopoludnia, ktoré sú pre človeka najviac zásadné, pretože je počas nich človek najproduktívnejší. Chodievajte skrátka spávať skôr, na tom nie je nič zlé a nie je to nič, za čo by ste sa mali hanbiť. Nechajte sa v tomto smere inšpirovať tými najúspešnejšími a najbohatšími ľuďmi na svete, ktorí si moc dobre uvedomuj, že spánok je základ, avšak zároveň vedia, že keď prespí dopoludnia, neurobia prácu tak rýchlo a efektívne, ako keby si privstali. 

Skvelým príkladom je teraz najbohatší človek sveta JeffBezos. Zen veľmi dobre vie, že spánok je dôležitý a že je potrebné hlave aj telu dať oddýchnuť, inak nebudú fungovať správne. Jeho každodenným stereotypom je budíček v päť hodín, avšak chodenie spať najneskôr o desiatej večer. Nie je nič zlé na tom, že chodí tak skoro spať, veď jeho deň je oveľa dlhšia a zaujímavejšie ako deň kohokoľvek z nás. 

Skoré vstávanie má niekoľko dôvodov. Akých? 

1) Sme produktívnejší 

Ako už bolo spomenuté, človek je po ranu produktívnejší. Lepšie mu to myslí, stihne viac úloh, pretože je čerstvo vyspání a má čistú myseľ, ktorá ešte nie je zaplnená problémami a starosťami, ktoré by sa zrodili, keby sa zaspal. 

2) Sme rýchlejší 

Tiež dokážeme ráno pracovať oveľa rýchlejšie ako inokedy. Stíhajú viac úloh než popoludní, ideálne je, keď začíname tým najťažším, pretože práve to najťažšie máme najrýchlejšie za sebou. A ľahké úlohy sú už len hračkou, nad ktorú len mávneme rukou alebo mrkneme okom a je hotová. 

3) Máme viac času 

Tým hlavným dôvodom však je, že máme viac času. Hovorí sa, že nám bolo dané 24 hodín a je na nás, ako s nimi naložíme. Ak však polovicu prespíme, veľa toho nestihneme. Vstávajte preto trochu skôr, budete mať viac času na to, aby ste svoj čas efektívne využili.