Pôžičky

Sú nebankové pôžičky nebezpečenstvom alebo nie?

V poslednej dobe si veľmi často ľudia požičiavajú. Niekedy si skutočne požičiavajú na potrebné veci, ako je napríklad oprava auta alebo na nejaký domáci spotrebič, bez ktorého nemôžu fungovať. Inokedy to sú však úplnej zbytočnosti, na ktoré by sme si nikdy požičať nemali, na ktoré by sme si skôr mali našetriť, než aby sme sa kvôli takýmto veciam vrhli do kolobehu pôžičiek, z ktorého je tak ťažké dostať sa von.

Ak patríte medzi tých, ktorí si plánujú požičať alebo ktorí si už v minulosti požičali, iste si pamätáte na chvíľu, keď sa rozhodujete, do akých rúk akej inštitúcie sa zveriť. Dnes už pôžičky ponúka naozaj kdekto a je veľmi ťažké sa rozhodnúť pre jednu inštitúciu. Väčšinou volíte hlavne banku, pretože tá si v sebe vypestovala akúsi prirodzenú dôveru, ale na druhú stranu v banke si nepožičiate málo – teda menšiu sumu, ktorú potrebujete. Od toho tu sú nebankové pôžičky.

Lenže nebankové pôžičky sú tu akousi novinkou, ktorá sa síce stáva čím ďalej viac populárne, ale predsa len mnohokrát v nás vyvolá akési nepokoje, ktoré súvisia hlavne s otázkou, či je alebo nie je nebankový úver nebezpečná.

Prejdite si online recenzia

Ak máte tento pocit a bojíte sa vložiť sa do rúk nebankové inštitúcie, potom si prečítajte najrôznejšie diskusia, ktorých je na túto tému plný internet. Iste, rad komentárov si môže spoločnosť napísať sama, ale to spoznáte sami, čo je pravý komentár a čo nie. Recenzia vždy stojí za to si prejsť.

Počas čítania recenzií si uvedomíte, že vlastne sa najmenej dôveruje tým inštitúciám, ktoré majú svoju veľmi nápadnú reklamu v televízii. Výnimku tvorí pôžička Zonk, ktorá sa teší naozaj veľkej obľube a samé chvále.

Urobte si čas, neponáhľajte

Pokiaľ už máte nejakého favorita, do ktorého rúk sa chcete vložiť, potom neponáhľajte. Dajte si čas na prečítanie zmluvy, každú nejasnosť si nechajte v hlave uschovať a zvážte to. Máte na to čas – u nebankových pôžičiek je tá výhoda, že sa väčšinou vybavujú z pohodlia domova, čo je skvelé – nemyslíte?