Financie

Podielové fondy ako výhodné investovanie

Finančná rezerva je dnes niečo, čo by každý z nás mal jednoznačne mať. Predsa len sa musí počítať s možnými opravami, ktoré sa môžu znenazdajky udiať. Jedná sa napríklad o mimoriadnej poškodenie práčky, ďalej o opravu chladničky, kúpa novej umývačky či financovania domácnosti v dome maródovanie. Finančná rezerva vám teda nedovolí, aby ste siahali do svojich aktuálnych financií domácnosti, z ktorej vyžívate čo mesiac. Lenže ak ju niekto nemá, potom sa ľahko môže dostať do finančnej tiesne, ktorá rozhodne nepatrí k tým najpríjemnejším situáciám, ktoré nás môžu v živote stretnúť.

Ostatne ak takú finančnú rezervu máte, pravdepodobne ju asi nemáte na sporiacom účte. Ani sa nečudujem! Sporiace účty sú totiž teraz tak ovplyvňované neustále sa meniace infláciou, že bohužiaľ len málokto vidí každý deň také imanie, ktoré si tam uložil. Inflácia mu ho totiž jej dňom i nocou a suma tak pomaly ubúda. Preto takéto investovanie alebo skôr také zvýhodnenia nie je to najlepšie. Voľte radšej iný spôsob investície, u ktorého sa síce musí trochu riskovať, ale ako sa hovorí – risk je predsa zisk. Preto si trochu zariskujte, nech sa vám to oplatí!

Medzi také klasické investovania patrí napríklad investovanie do pozemkov a do nehnuteľností, lenže v tomto investovania sa žiaľ obzeráte na peniaze – nie je to záležitosť niekoľkých tisíc korún, ale v tejto oblasti sa točí už oveľa väčšie suma peňazí. Ak sa netúžite púšťať do takého risku, potom sa všímajte po nejakom inom type investovania, ktorý nie je rozhodne tak nebezpečný a tak riskantné. Samozrejme, že takéto typy existujú!

Sú libo podielové fondy?

Medzi najbezpečnejšie verzia investovania patrí rozhodne investovania do dlhopisov, lenže to je beh na dlhú trať, a ak ste nedočkaví, potom sa do tohto obchodovania rozhodne nepúšťajte. Namiesto toho sa pustite do podielových fondov, ktoré sú aktuálne veľmi obľúbené, a to najmä kvôli tomu, že je zvýhodnenie pomerne znateľné, rýchle a hlavne nie tak nebezpečné, ako je to u mnohých iných foriem tohto zvýhodňovanie.