FinanciePôžičky

S deťmi rastú aj výdavky. Lenže čo ak začnú chýbať peniaze na hypotéku?

Byť rodičom, to nie je práve jednoduchá záležitosť. Ak sa rozhodnete stať rodičom, musíte počítať s tým, že s rastúcim dieťaťom začnú tiež rásť výdavky. Deti budú s pribúdajúcim vekom potrebovať ďaleko viac vecí, výdavky sa za ne budú zvyšovať. Dokonca to môže dôjsť do takého bodu, že zrazu nebudú peniaze na hypotéku. Čo robiť v takom prípade? Čo robiť, keď nemáte dostatok peňazí na splácanie hypotéky?

Mať hypotéku v dnešnej dobe, to znamená splácať splátky vyššia ako pätnásť tisíc korún čo každý mesiac. Bohužiaľ splátky za hypotéky sa dnes nepohybujú v nižších číslach, pretože sa nehnuteľnosti kupujú naozaj za draho. Ak vám na krku visí hypotekárny úver a ak máte zároveň aj stále rastúci ratolesti, ktoré vyžadujú stále vyššie výdavky, ponúka sa otázka, čo robiť v prípade, že vám na hypotéku budú peniaze chýbať.

Refinancujte si drahú hypotéku

Jednou z možností, ako to s hypotékou zvládnuť, je refinancovať ju. Pokiaľ ju máte naozaj drahú, skúste to so svojim finančným poradcom refinancovať. Pokiaľ hovoríme o refinancovanie, hovoríme o prevedenie úveru o bývanie od súčasnej banky ku konkurencii. Nová banka hypotéku doplatí, za nových podmienok začnete splácať dlžnú čiastku inému bankovému domu. Jedná sa o výhodnú záležitosť.

Refinancovanie môže priniesť niekoľko výhod

Ak by sme sa mali ešte pozastaviť nad refinancovaním, prezraďme si výhody, ktoré nám refinancovanie môže priniesť. Napríklad nám prinesie novú mesačnú splátku, tiež nám refinancovanie prinesie nižšiu úrokovú sadzbu a okrem iného tiež nižšie RPMN. Ďalšou výhodou refinancovanie je to, že budete mať novú dobu splatnosti a nulové poplatky.

Vďaka refinancovanie sa dostanete k banke, ktorá vás razom zbaví zbytočných a nezmyselných produktov, ktoré sa často viažu s prvotnými zmluvami v bankách.