Pôžičky

Čo robiť, keď chýba pár desiatok tisíc korún

Každá rodina si tvorí akúsi finančnú rezervu, do ktorej nesiaha, pokiaľ to nie je nutné. Jedná sa o finančnú rezervu, ktorá tu je vždy, keď je potreba. Každá rodina či jedinec sa môže dostať do situácie, kedy sa mu také peniaze budú hodiť. Je to predovšetkým vo chvíli, keď sa pokazí napríklad nejaký elektrický spotrebič alebo prípadne automobil. Veľakrát sa však stane, že keď sa siahne do rodinného rozpočtu, zrazu by rodina nevyšla ani so svojou železnou zásobou. A presne v takých chvíľach je dobré si požičať. Je dobré si požičať vo chvíli, kedy nám chýba pár desiatok tisíc korún. 

Niektorí ľudia si myslia, že pôžičky tu sú pre všetky situácie, kedy niečo chceme, kedy sa nám niečo páči a kedy na to nemáme dostatok financií. Lenže to je omyl. Pôžičky tu sú len pre chvíle, keď potrebujeme niečo dôležité, bez čoho by sme sa nezaobišli. Nikto by sa nemal zadlžovať kvôli mobilnému telefónu alebo televízii. To je číra hlúposť. 

Ak si však chcete požičať vo vážnych situáciách, keď nemáte inú možnosť, sú tu nebankové pôžičky. 

Nebankové pôžičky požičia výhodne 

Na nebankové inštitúcie sa obráťte vtedy, kedy potrebujete niekoľko desiatok tisíc korún. Viac vám nebankové inštitúcie ani nepožičia. Mnohí ľudia sú toho názoru, že sa jedná o nespoľahlivé spoločnosti, ale opak je pravdou. Sú v takýchto prípadoch oveľa výhodnejšia ako akákoľvek iná banka. Stavte teda na svoj inštinkt a zvoľte radšej výhodnejšie nebankovú pôžičku, ktorá vám potrebné tisíce pripíše na bankové konto rýchlosťou blesku. 

Banky len výnimočne 

Ako sme spomenuli, keď je potreba pár desiatok tisíc korún, zvoľte radšej nebankové inštitúcie, ktoré vám zaručene požičia peniaze za minimálny úrok. Ak by ste sa rozhodli pre pôžičku bankové, možno by vás až prekvapilo, aké vysoké úroky by vám boli navrhnuté či automaticky pridelené.