Pôžičky

Pri vybavovaní pôžičky sa zároveň poistite

Dohnala vás vaša finančná situácia až k bodu, kedy si musíte požičať? Potrebujete si vziať pôžičku na automobil alebo z iných osobných dôvodov? Nezabudnite na to, že pôžička so sebou nesie isté riziká. Aj keď vám banka poskytne pôžičku, bez rizika sa to bohužiaľ v tomto prípade nezaobíde. Mnohí ľudia si navyše berú pôžičky vo chvíli, keď si ani nie sú istí, či pôžičku môžu splácať. Spoliehajú však na to, že sa situácia zlepší, ale čo keď sa nezlepší? Musíte brať do úvahy aj možnosť, že nedôjde k zlepšeniu situácie a vy budete mať, čo robiť, aby ste sesmolili požadovanú mesačnú splátku v termíne. Preto vám odporúčame, aby ste sa poistili.

Dohodnite si poistenie proti schopnosti splácať

Ako sme spomenuli, väčšinou si požičiavajú ľudia, ktorí len dúfajú, že sa ich životná situácia zlepší a že sa s tým zlepší aj ich finančná stránka. Lenže si nechcú pripustiť možnosť, že môže dôjsť aj k zhoršeniu finančnej situácie. Keďže si už pri dojednávaní pôžičky nie sú istí tým, či budú môcť všetky pôžičky splácať v požadovanom termíne, odporúčame si dojednať poistenie proti schopnosti splácať. Toto poistenie by vám mohlo vytrhnúť tŕň z päty, a to doslova.

Keď nebudete môcť splácať, nie je prijateľné, aby ste si požičiavali ešte u iných bánk. Požičiavať si na pôžičku, tým sa len dostanete do dlhovej pasce, z ktorej sa už len ťažko dostáva von. Ak sa poistíte a nebudete mať možnosť svoje splátky splácať, po dobu šiestich mesiacov sa vyhnete svojim povinnostiam. Budú za vás splátky hradené až do doby, keď neprídete k lepšiemu príjmu alebo kedy nezískate lepšiu prácu.

Pri dojednávaní pôžičky myslite na niekoľko vecí

Aby ste si nedohodlo pôžičku, ktorá nie je výhodná, mali by ste mať na pamäti niekoľko vecí. Najmä si skontrolujte úrokovú sadzbu a tiež hodnotu RPMN. Zvážte, či je vám ponúkaná zmluva, ktorá je výhodná nielen pre spoločnosť ako takú, ale hlavne pre vás. A tiež pri dojednávaní pôžičky nikdy nebuďte zbrklí, pretože to sa rozhodne nevypláca.