Podnikanie

Prečo tráviť čas so sebou osamote? Radí úspešní

Prečo sa úspešní stávajú úspešnými? Čo stojí za ich bohatstvom a tým, že sa môžu úplne bez výčitiek poklepať po ramene a pochváliť sa tak, ako to ešte nikdy neurobili? Jednou z vecí, ktorá im dopomohla k úspechu, je bezpochyby ich myslenie. Nie nadarmo sa hovorí, že to, na čo myslíte, si priťahujete do života. A vedľa toho je to aj pobyt osamote. Pretože takto strávený čas má mnoho pozitív.

Bohužiaľ nie každý dokáže pobudnúť sám so sebou osamote. Väčšinou na to nemá čas, inokedy zase automaticky siaha po mobilnom telefóne a ponorí sa do on-line sveta. Lenže je to škoda. Úspešní vedia, že takto strávený čas má množstvo benefitov.

Pre vyššiu produktivitu

Napríklad sa tým zvyšuje naša celková produktivita. Neustála blízkosť nielen kolegov v práci, ale aj členov domácnosti zabíja našu produktivitu, čo preukázal dokonca aj nejeden prieskum. Aby sme v práci podali skvelé výkony, je potrebné, aby sme mali dostatok súkromia.

Nemusíte samozrejme meditovať alebo robiť podobné ezoterické či spirituálne veci. Môžete urobiť jednu vec, a síce ísť treba na prechádzku.

Pre mentálnu odolnosť

Tiež sa preukázalo, že pobyt osamote zvyšuje mentálnu odolnosť. Nejeden človek túži po ľahkom zvládaní stresu či po neutíchajúcej spokojnosti alebo po dlhotrvajúcom pocite šťastia. Keď sa však nechá rozhodiť každou maličkosťou, jeho sen sa rozplynie ako para nad hrncom. Keď však bude tráviť nejaký čas osamote, zvýši sa tým nielen pocit šťastia, ale tiež sa znásobí odolnosť proti depresiám a človek bude razom spokojnejší.

Pre zalarmovanie kreativity

Alebo vám chýba skôr poriadna porcia kreativity? Opäť stačí, keď nejaký čas pobudnete sami osamote. Počas takto strávenej chvíľky sa budete môcť prejsť všetky vaše myšlienky, pohrať sa s nimi a vo výsledku sa stanete viac kreatívnymi. Vaša hlava totiž bude otvorená novým nápadom a možnostiam, nebude žiť v zabehnutom neporiadku.