Financie

Prečo toľko platíme za energie? Dôvodom sú naše zlozvyky, odbúrajte je

Určite ste zaregistrovali, že dodávatelia energií zvýšili ceny za dodávanej energie. Bohužiaľ sa jedná o najviac citeľné zdražovanie za posledné mesiace, počas ktorého došlo k zdraženiu aj o desiatky percent. Tí, ktorí dlho neváhali, zmenili svojho dodávateľa energií za výhodnejšieho, bohužiaľ mnohí to nestihli, než začala vykurovacia sezóna, a teraz nemôžu vycúvať. Teda môžu, ale bude je to dosť stáť. Radšej teda prečkávajú a snaží sa na energiách ušetriť. Aj keď sa to zdá byť nemožné, nemožné to nie je. Stačí, keď odbúrame svoje zlozvyky. 

Ak sa rozhodneme odbúrať naše zlozvyky, zistíme, ako veľmi dokážeme ušetriť. Odbúranie zlozvykov nie je ťažké, keď si ich vieme pomenovať. Preto si ich pomenovať poďme. 

1) Zaspávame u zapnutej televízie 

Áno, skoršie noci (teda skoršie príchod tmy) je náročný, človeka to uspáva, aj keď sa snažia vydržať aspoň do deviatich hodín. Bohužiaľ tento posun v čase spôsobuje, že zaspávame pri televízii, ktorá však neustále beží. Ak nemáme drahú polovičku, ktorá nám televíziu vypne, často televízia beží celú noc, a to je, panečku, elektriny! 

Zaspávanie pri zapnutej televízie je dôvod, prečo neustále platíme také sumy za energie. Teda je to jeden z dôvodov. 

2) Závesy či záclony cez kúrenie 

Keďže začala vykurovacia sezóna, mnohí ľudia kúri o sto šesť. Niektorým sa však dlhodobo nedarí vykúriť miestnosti, v ktorých trávia svoj čas. Pridávajú a pridávajú na kúrenie, ale stále nie je také teplo, po akom by túžili. Problém môže byť v tom, že je cez kúrenie prehodený záves, do ktorého sa všetko teplo vstrebáva. Skúste teda záves odkryť a teplo vás razom doslova udrie do tváre. 

Pri kúrení však robíme viac chýb. Napríklad dlhé hodiny vetráme, aj keď kúrime, alebo nemáme za kúrením hliníkovú fóliu, ktorá by bránila vstupu tepla do stien, ale naopak by teplo odrážala do interiéru.