Pôžičky

Prečo sú nebankové pôžičky čím ďalej viac obľúbenejšie?

Keď si človek potrebuje požičať, väčšinou už sa nezveruje svojej banke, ako tomu bolo v minulých rokoch. Banky sa totiž stali veľa nevýhodné pre všetkých, ktorí si chcú požičať len pár tisíc korún. Vďaka tomu, že banky začali ponúkať síce nízke vyššie pôžičiek, ale s obrovskými úrokmi, aby si taky zarobili, sa na ne neobracia toľko klientov, ako boli zvyknuté. Všetkých klientov, ktorí si totiž chcú požičať len to, čo skutočne potrebujú, teda niekoľko tisíc korún, nie sto tisíce, sa obracia na nebankové inštitúcie, kde bude ich pôžička oveľa výhodnejšia ako tá, ktorú by dostali do svojej banky. 

Nebankové pôžičky sa však nestali výhodné len preto, že sa u nich dá požičať len to, čo sa skutočne potrebuje, ale hlavne sa nebankové pôžičky stali úplne skvelé preto, že ako jedny z prvých začali ponúkať svoje pôžičky aj online, teda si ich ľudia ľahko mohli zriadiť z domova. Zriaďovanie pôžičiek online je pre každého naozaj lepšie, pretože si v kľude môže sadnúť nad pôžičkou, do detailu si prečítať podmienky, zvážiť výšku splátok, ktorú sa rozhodnú dávať zo svojho vrecka čo mesiac. Nikto nás do toho nehovorí, nikto nám neponúka pôžičku inú, než sme si v skutočnosti priali. Je to teda opäť o niečo lepšie riešenie, než aby sme stáli frontu na pobočke banky a zriadili si na nátlak zamestnancov pobočky pôžičku úplne inú, než o akú sme pôvodne mali záujem. 

Aké sú ďalšie výhody nebankových pôžičiek? 

Medzi ďalšie výhody nebankových pôžičiek patrí to, že sa môžeme radovať z peňazí takmer ihneď. Mnohým bankám trvá aj niekoľko týždňov, než nám pôžičku schváli, ale vďaka tomu, že si cez nebankové inštitúcie požičiavame len toľko, koľko skutočne potrebujeme, teda niekedy len niekoľko tisíc, pôžičky sú schválené takmer do desať minút a my sa tak môžeme radovať z peňazí do štvrť hodiny. 

Medzi ďalšie výhody patrí aj to, že, ako už bolo spomenuté, si mnohokrát výšku splátok môžeme naozaj nastaviť podľa seba. Je teda na nás, či budeme z vrecka vypúšťať na splácanie vyššiu sumu, aby sme mali splácania z krku, alebo budeme splácať takmer nulovú hodnotu.