Financie

Pravidlo tridsiatich dní. Využite ho, než si na niečo požičiate

Pôžičky sú dnes ľahko dosiahnuteľné, to ostatne nemusíme dvakrát hovoriť. Aj keď ste sa v minulosti o pôžičky nezaujímali, narážali ste na ponuky pôžičiek naozaj na každom rohu – len ste sledovali televízny seriál a počas reklám sa ukázali minimálne tri ponuky pôžičiek, len ste išli do práce a na billboardoch sa rad ponúk vyskytovala, rovnako tak sa rad ponúk ukáže aj v čase, keď surfujete na internete. Pôžičiek si teda nejde nevšimnúť, avšak využite je naozaj až v čase, keď potrebujete. 

Bohužiaľ vďaka ľahkej dostupnosti pôžičiek si ľudia požičiavajú na každú hlúposť, to znamená, že ak narazí na niečo, čo chcú, automaticky si zažiadajú o pôžičku, aby si danú vec mohli kopit, pokiaľ na ňu nemajú našetrené. Vďaka tomu možno povedať, že ľudia sa dostávajú do pôžičiek aj kvôli veciam, ktoré sa im onedlho prestanú páčiť. Ak patríte do skupiny práve týchto ľudí, máme pre vás jednu radu – skúste to s pravidlom tridsiatich dní. 

Čo je to pravidlo tridsiatich dní? 

Pravidlo tridsiatich dní je pomerne známe pravidlo, ktoré vám pomôže neutrácať za veci, ktoré sa vám z ničoho nič zapáčili. Využiť ho môžu aj tí, ktorí nechcú utrácať za zbytočnosti. Pravidlo tridsiatich dní pojednáva o tom, že keď sa vám niečo páči, vydržte tridsať dní (alebo aspoň štrnásť dní), než si danú vec kúpite. Veľmi často sa stáva, že sa vám daná vec počas tridsiatich dní prestane páčiť, v takom prípade budete radi, že ste si nakoniec danú vec nekúpili. V opačnom prípade budete mať z veci väčšiu radosť, mnohokrát si dokonca za daný mesiac na vec našetríte, tým pádom sa vyhnete pôžičkám, ktoré by boli naozaj zbytočným záväzkom. 

Možno si hovoríte, že daná vec počas mesiaca zmizne. To je skrátka už úloha osudu – ak daná vec má byť vaša, bude, aj keď s jej kúpou počkáte. 

Tridsať dní na rozmyslenie 

Pravidlo tridsiatich dní je vlastne taká lehota na zváženie a vďaka nemu sa nebudete ukvapovat s kúpou a ňu s následnou žiadosťou o pôžičku. Ako sme spomenuli, v prípade, že počkáte tridsať dní, počas týchto dní si dokonca aj našetríte požadovanú sumu a nebudete si teda musieť nič požičiavať.