Financie

Pozor na poisťovací podvodníkov! Je ich stále viac

Žijeme v dobe, v ktorej sa stretávame s mnohými nepríjemnosťami. Neustále nás otravujú finanční poradcovia, ktorí nám neustále zvoní na dvere a chcú nám ponúknuť ich služby, vďaka ktorým by sme mohli usporiť pár korún navyše. Keďže je takýchto finančných poradcov čím ďalej viac, ľudia si už na ne dávajú pozor. Pozor si dávajú najmä vtedy, keď chodia od domu k domu hlavne mladšej finanční poradcovia, pri ktorých ide vidieť, že nie sú práve plní skúseností. Čo sa však dlho neobjavovalo a čo nám dlho NEOTRAVOVALI život, sú poisťovacie podvodníci. 

Podvodníkov, ktorí nás obchádzali a ponúkali nám skutočne skvelé poistky, ktoré sa však neskôr ukázali ako nevýhodné, poznáme hlavne z minulosti. Dlho sme sa s nimi nestretli, ale teraz opäť udreli. Podľa všetkého by sme si na ne mali dávať väčší pozor, pretože sú opäť rafinovanejšie. 

sú dômyselnejšie 

Je všeobecne známe, že počet udalostí, kedy ľudia nahlásili podvodného poisťovacieho odborníka, sa za posledné roky dosť znížil. Naposledy sa riešilo veľké množstvo podvodov v roku 2016 (čo bolo prvýkrát od roku 2012), kedy bolo nahlásených viac ako šestnásť tisíc podozrivých prípadov. 

Teraz je týchto podozrivých udalostí opäť o niečo viac. 

Čím nás môžu „oblbnúť“? 

Z informácií vyplýva, že súčasní podvodníci používajú účinné nástroje, ktoré sa odkukali od pravých poisťovní. Podľa všetkého sú podvodníci chytrí natoľko, že používajú informácie z interných dát poisťovní či zo sociálnych sietí. 

Podvodníci sa aktuálne zameriavajú hlavne na životné poistenie, pretože o to je v súčasnej dobe veľký záujem. Tiež sa zameriavajú na úrazové poistenie, ktoré ľudia taky pomerne vyhľadávajú. 

Čo čaká podvodníka, keď ho dopadnú? 

Ak poznáte alebo počuli ste o niekom, kto také podvody robí, možno by vás zaujímalo, aký je pre neho rozsudok, ak by ho chytili. Keďže sa jedná o trestný čin, trestné sadzba sa môže vyšplhať až na desať rokov odňatia slobody, ak by presiahol škodu za viac ako päť miliónov korún.