Pôžičky

Ako ušetriť pár stoviek denne, aby sme sa vyhli pôžičke?

Hocikto sa môže dostať do finančnej tiesne. Väčšinou sa to stáva nečakane, preto skúste byť na takúto situáciu pripravení. Aby ste sa vyhli prípadnej pôžičke, je dobré dávať nejaké peniaze stranou. Nemusíte odkladať niekoľko tisíc vždy, keď dostanete výplatu, ale môžete odkladať pár stoviek denne, ktoré ušetríte, keď si osvojíte niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu pár stoviek denne skutočne ušetriť. Otázkou je, ako ušetriť pár stoviek denne. 

Baky tu boli, sú a budú. Sú tu vždy, keď nemáme peniaze. Lenže vrhať sa do nich, to nie je nič správneho. Ak sa vrhnete do pôžičky, ktorá má pokryť pár záloh na energie alebo nový telefón, zbytočne si tvoríme záväzky, ktoré nás budú nejaký čas ťažiť. Radšej si denne dajte bokom pár ušetrených stoviek a pôžičke sa v budúcnosti vyhnete. 

1) Odpusťte si kaderníčku a manikérku 

Väčšina žien chodí každý mesiac (niekedy aj každých štrnásť dní) ku kaderníčke alebo k manikérke. Nafarbiť vlasy či ostrihať a nalakovať nechty si vie kdejaká žena, preto sa týchto služieb vzdajte a radšej si peniaze, ktoré by ste zvyčajne minuli za tieto služby, dajte bokom. Mesačne tak môžete ušetriť viac ako tisíc korún, a to už je skvelá suma. 

2) Varte si obedy doma 

Mnohí ľudia využívajú tej možnosti, že chodí v práci na obedy. Lenže obedy v práci sú mnohokrát veľmi predražené. Radšej si varte obedy doma. Mnohí ľudia to robia tak, že s uvarí tak večeru, tak zároveň obed na druhý deň, čo je v konečnom dôsledku oveľa výhodnejšie. A peniaze, ktoré by ste denne minuli za obed, radšej vhoďte do pripravenej pokladničky. 

3) Pripravujte si desiaty 

Rovnako tak je to aj s desiatou. Pokiaľ si budete nosiť desiaty z domova, ušetríte aj stovku denne. Možno s hovoríte, že stovka nie je nejaká závratná suma. Mesačne sa však ušetrená suma vyšplhá nad tisíc korún, a to už nie je tak zanedbateľná suma. Veľakrát ušetríte aj viac, veď firemné bufety sú tak predražené!