Pôžičky

Môžu si požičať nezamestnaní či dlžníci?

Po vianočných sviatkoch siaha na pôžičky nejeden z nás. Zatiaľ čo niektorí majú prázdne vrecku vďaka nakupovanie vianočných darčekov, iní majú prázdne vrecku teraz po novom roku, keďže všetky darčeky sa rozhodli zaplatiť po štrnástich dňoch. Či už sú vaše vrecká prázdne alebo vysypanej z akéhokoľvek dôvodu, pôžičky vás môžu spasiť či zachrániť. Lenže ak ste nezamestnaní alebo ste dlžníci, ponúka sa otázka, ako to je s vami. Bude vám pôžička schválená alebo nemáte nárok na pôžičku?

Tí, ktorí nemajú čierna bodka v registri dlžníkov alebo ktorí majú pravidelný príjem, tí majú dvere otvorené prakticky do akéhokoľvek banky či k akejkoľvek pôžičke. Lenže ak je človek bez práce alebo je už zadlžený, je otázkou, či má nárok na pôžičku tiež alebo nie.

Aj keď by mnoho ľudí povedala, že takí ľudia pôžičku dostať nemôžu, nie je tomu tak. Aj ľudia nezamestnaní alebo s dlhmi na krku môžu pôžičku získať, existuje niekoľko spoločností, ktoré im požičia. Spoločnosti si však zo zákona musí overiť, či je dlžník naozaj schopný riadne svoj dlh splácať.

K dispozícii sú pôžičky bez registra a pôžičky bez doloženia príjmu

Aktuálne sú k dispozícii pôžičky bez registra a tiež pôžičky bez doloženia príjmu, čo znamená, že na výber ľudia dlhu či nezamestnaní naozaj majú. Je však potrebné povedať, že tieto pôžičky sú bohužiaľ opradené vyššími úrokmi, ktoré si spoločnosti účtujú „keby náhodou“.

Kým pôžičky bez registra sú určené skôr pre ľudí s čiernym odrážkou v registri dlžníkov, pôžičky bez doloženia príjmu sú určené tým, ktorí sa aktuálne vyskytujú bez práce, a tak nemôžu preukázať svoje príjmy.

Rozhoduje tiež majetok

Málokto si uvedomuje, že pri žiadosti o pôžičku sa preveruje aj majetok dlžníka. Aj keď treba nemá pravidelné príjmy, rozhoduje o získanie alebo zamietnutí pôžičky dostatočný a tiež preukázateľný majetok.