Financie

Jak ušetřit při online nakupování?

V poslednej dobe rastie výrazne záujem o nakupovanie na internete. Ľudia nakupujú na internete naozaj všetko, dokonca už začali nakupovať na internete i potraviny, pre ktorí predtým chodili do klasických supermarketov alebo hypermarketov. Skrátka týmto spôsobom chcú ušetriť čas. Nemusí sa navyše plahočiť s ťažkým nákupom, pokiaľ nie sú majitelia osobného automobilu. Zároveň sa nemusí starať o to, či niečo náhodou nezabudnú alebo či nájdu v obchode naozaj všetko, čo potrebujú.

Bohužiaľ online nakupovanie však zvádza aj k čoraz väčšiemu míňaniu. A nikto netúži po tom, aby ho nákupy na internete stáli všetku jeho výplatu. Aby ste na internete neminuli naozaj všetko, poradíme vám niekoľko fínt a trikov, ako aj pri online nakupovaní ušetriť nejakú tú korunu.

Hľadajte zľavové kupóny

Než si niečo kúpite na internete, mali by ste si prehľadať stránky so zľavovými kupónmi. Možno medzi nimi nájdete zľavový kód, ktorý by vám znížil cenu Vašej objednávky minimálne o desať percent. Takých kupónov nájdete na internete naozaj veľa, stačí len do internetového vyhľadávača zadať meno konkrétneho e-shopu a slovné spojenie „zľavový kód“.

Zľavu je možné získať aj pri odbere noviniek daného e-shopu, ktoré hravo môžete hodiť do spamu alebo do hromadných správ, kde vás správy nebudú obťažovať, ale zľavový kód vo výške desiatich percent vám bude aj napriek tomu pridelený.

Využite možnosť získať cashback

Mnohé internetové obchody vracia určitú sumu z nákupu späť do peňaženky. Pri nakupovaní tak razom budete rovno zarábať, a to sa oplatí. Nie však všetky e-shopy to robia, je potrebné sa o tom informovať. Niektoré internetové obchody to umožňujú len prostredníctvom internetových peňaženiek, ktoré sa vám však razom začnú plniť doslovným bohatstvom. Z online peňaženiek je však možné si samozrejme peniaze kedykoľvek previesť na bežný účet.