Podnikanie

Motivujte sa na základe citátov

Mať svoj vlastný podnik je samozrejme skvelé, ale veľakrát sa vďaka podnikanie dostávame tiež do značných depresií. Z týchto stavov, kedy nám chýba sebaistota a sebadôvera, sa len ťažko dostávame, pretože práve takéto predpoklady keď chýba, je zle. Hlavne v podnikaní. Ak ste čítali knihy o podnikaní, tak sa každý veľký úspešný podnikateľ, ktorý knihu napísať, aspoň raz ocitol vo chvíli, keď nemal absolútne nič a kedy sa chcel všetkého vzdať, napriek tomu sa nevzdal. Jedná sa o unikátny jedinca, ktorí dotiahli svoje podnikanie najďalej, pretože sa nebáli riskovať. Risk je niečo, s čím sa v podnikaní musí počítať, pretože práve vďaka risku získame to nevídané bohatstvo. Bez neistoty by to navyše nebola sranda. Keď si potom v priebehu podnikania uvedomíme, že vlastne celé naše podnikanie je o risku, zistíme, že bez tej neistoty už nemôžeme žiť, že bez neistoty naše podnikanie nefunguje.

Lenže niekedy nás strach z neistoty úplne pohltí a my nevieme, ako sa z takejto situácie dostať. Od toho sú tu však motivačné citáty, ktoré sú úplne unikátne a napodiv vždy vystihnúť situáciu, v ktorej sa nachádzame. Väčšinou tak naberieme opäť zvláštne sebadôveru a pustíme sa plnou parou vpred k úspechu, po ktorom ako podnikatelia doslova prahneme.

Čo nám pomôže na úplnom začiatku?

Ak máme nápad a rozhodneme sa ho uskutočniť, veľakrát si nie sme istí, či to zvládneme tak, ako si predstavujeme. Preto by sme sa mali už na úplnom začiatku motivovať, a to najlepšie citátom od Lao Tzu, ktorý kedysi povedal, že aj cesta dlhá tisíc míľ sa začína tým prvým krokom. .

Ak sa dostaneme do situácie, kedy budú víťaziť naše výhovorky pred našimi činmi, bohužiaľ sa musíme tiež opäť motivovať, pretože bez motivácie to nepôjde. Väčšinou sa rozhodneme pre motivačný citát, ktorý nás dokáže úplne zlomiť a donútiť nás, aby sme začali od začiatku, pretože predsa len chvíle, keď sa začneme vyhovárať, je chvíľa, počas ktorej si tvoríme akési bariéry, ktoré nás oddeľujú od splnenia nášho daného podnikateľského ciele . Musíme sa teda rozhodnúť začať od začiatku, pretože iba tak možno rýchlo bariéry zbúrať a ísť trochu iným smerom. Ak si netrúfate na tento krok, stačí si len povedať, že život nemá žiadne bariéry, žiadne obmedzenia. Samozrejme iba okrem tých, ktoré si vytvoríme úplne sami. To sú múdre slová Lesa Browna.