Financie

Lze se vzít i za pár korun nebo je třeba si na svatbu půjčit?

Ľudia čoraz častejšie vstupujú do zväzku manželského. Skrátka chcú tak ztvrdit svoju lásku, ktorú jeden v druhom pestujú a neustále rozvíja. Lenže mnohí ľudia síce majú za cieľ sa vziať, ale plány im skazí suma, ktorú musí za svadbu zaplatiť. Ženy väčšinou túžia po veľkej svadbe, ktorá bude honosná, krásna, veľkolepá, ktorá bude plná klientov známych i neznámych. Lenže takéto svadby sú naozaj veľmi drahá záležitosť. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa chcú vziať, ale nemajú stovky tisíc korún na veľkolepú svadbu, možno sa pýtate, či je možné sa vziať aj za pár korún alebo či to nedá vyriešiť inak ako pôžičkami.

V priemere sa ľudia berú za sto tisíc korún. V rámci svadby sa musí obstarať obrad, hostina, tiež sa musí obstarať kvetinová výzdoba, snubné prstienky, svadobné šaty, smoking a mnoho, mnoho ďalšieho. Menšie Oslavička na dedine by možno vyšla o pár desiatok tisíc korún menej.

Ako sa vziať za pár korún

Ak sa však chcete vziať ešte lacnejšie, teda naozaj za pár korún, nie je to nič nereálneho. Pravdou je, že lacné svadby sú potrebné také, ktoré sú len o svedkoch a rodičoch. Pokiaľ chcete svadbu za pár korún, potom sa musíte vzdať veľkého sna o veľkolepé, honosné svadbe (pokiaľ teda nemáte obrovskú záhradu za domom a čas a chuť si všetko urobiť takzvane sám – teda upiecť torty, koláčiky, vypáliť slivovicu alebo postarať sa o kvetinovú výzdobu )

Lacnejšie svadby nemusí byť len o svedkoch a rodičoch, menšie množstvo hostí sa na nich pokojne môže nachádzať.

Pôžičky a svadba

Väčšina ľudí to však rieši tak, že si na svadbu požičia. K tomu dochádza vo chvíli, kedy ľudia nechcú upúšťať od svojich predstáv a vízií o dokonalej svadbe. Skrátka chcú mať svadbu krásnu, keď je raz za život, tak si na ňu požičia a pár rokov ju spláca (doba splácania sa odvíja od požičiavanej sumy).