Financie

Sedem praktických tipov, ako rýchlo ušetriť na dovolenku

Doba dovoleniek je v plnom prúde a vy by ste strašne radi niekam odcestovali, ale vaše bankové konto doslova plače, ako na ňom skoro nič nie je? Odporúčame začať šetriť. Keď sa do toho obujete teraz, určite docielite minimálne také sumy, aby ste odišli napríklad do Chorvátska alebo do Talianska. A aj tam je skrátka krásne, to vám potvrdí nejeden turista. Ak patríte k ľuďom, ktorí si chcú niečo rýchlo ušetriť, máme pre vás rovno sedem tipov, ako na to. Skúste ich a uvidíte, že vyšetrovanie nie je žiadna veda, naopak je to len o zvyku.

Sedem praktických tipov, ako ušetriť

Prestaňte chodiť do nákupných centier len tak, z nudy. Zabaviť sa môžete aj inak ako práve nakupovaním, ktoré vás vždy niečo stojí. Rovnako tak nechoďte do obchodov s potravinami len preto, že potrebujete zaplniť čas. Opäť je veľa iných vecí, ktoré môžete urobiť a ktoré vás nebudú nič stáť.
Skontrolujte všetky spotrebiče. Pravidelnou kontrolou spotrebičov budete predchádzať ich poškodeniu a následným veľmi drahým opravám alebo v horšom prípade kúpu nových spotrebičov.
Ak sa vrháte do zmluvy s poskytovateľom pôžičky alebo s poskytovateľom iného finančného produktu, porovnávajte jednotlivé produkty. Môžete tak veľa ušetriť.
Jazdite automobilom úsporne, teda nebrzdite prudko, udržujte správny tlak v pneumatikách, dojíždějte na červenú na neutrál.
Nekupujte vždy to najlacnejšie, ale radšej to kvalitnejšie a úspornejšie (myslené u elektroniky a podobných produktov).
Prestaňte nakupovať darčeky pre rodinu, ale radšej zapojte svoje kreatívne myslenie a fantáziu a darčeky začnite vyrábať.
Začnite sa riadiť pravidlom tridsiatich dní, teda nekupujte si nič, čo sa vám páči, hneď, ale vydržte tridsať dní. Ak sa vám daná vec bude páčiť aj neskôr, potom si ju kúpte. Týmto však predídete unáhleným nákupom, ktorých by ste neskôr mohli iba ľutovať. A tridsať dní nie je navyše taká dlhá doba!