Podnikanie

Liftago opäť vyrástol, a to dokonca o tretinu

Vlani sa darilo nejednej spoločnosti, nejedna spoločnosť sa radovala z veľkého zisku. Všeobecne možno povedať, že sa darilo najmä internetovým obchodom, ktorým vzrástli obraty o neuveriteľných jedenásť percent. To napokon potvrdzujú aj pobočky Slovenskej pošty, ktoré počas predvianočného času prevzali o dva milióny balíkov viac ako v roku 2017. Nedarilo sa však len českým internetovým obchodom, ale aj startupům. Konkrétne startup Liftago sa raduje z rastu, vyrástol konkrétne o jednu tretinu a dohromady utŕžil zhruba tristo miliónov korún. 

Ako sme spomenuli, minulý rok bol úspešný po všetkých smeroch. Darilo sa internetovým obchodom, darilo sa filmovým snímkom (konečne bolo kino plné kvalitných filmových spracovaní), okrem iného sa darilo aj startupům, ako je spomínané českej Liftago. Tento startup sa vlani rozhodol zmeniť svoju investorskú sktrukturu, keď získal neuveriteľných sto miliónov korún od spoločnosti Livesport, a presunul svoju prepravnú službu do viacerých miest. 

Vďaka tomu sa tak tento český startup rozrástol o tretinu a dosiahol už spomínaného obratu v hodnote tristo miliónov korún. 

Liftago v ďalších tuzemských regiónoch 

Ako už bolo ostatne spomenuté, vďaka investícii sa mohla služba rozrásť do ďalších tuzemských regiónov. So Startup Liftago sa zrazu stretnete nielen v Prahe, ale aj v Brne, v Ostrave, v Liberci a okrem iného aj v Zlíne a v Plzni. Týmto zoznamom miest ale ani zďaleka nekončí, expanzia bude rozhodne pokračovať. 

Aké sú plány pre tento rok? 

Liftago sa chce naozaj opäť rozrásť. Okrem toho plánuje predstaviť aj nové funkcie pre súkromnú, firemné a tiež hotelovú klientelu. Očakáva sa tiež opäť ďalšie navýšenie nových zákazníkov, tento rok bol nárast zákazníkov naozaj až neočakávaný. 

Aj podľa samotného riaditeľa je teraz klientela to hlavné, na čo sa musí zamerať aj v tomto roku. Je to jeden zo zdrojov rastu firmy, bez klientely to nejde.