Pôžičky

Hlavné rozdiely medzi bankovými a nebankovými pôžičkami

Dostali ste sa do situácie, v ktorej si potrebujete vziať osobné pôžičku? Väčšinou sa osobné pôžičky berú z toho dôvodu, že sa pokazil automobil a je buď nutné uhradiť opravu vozidla, alebo sa musí kúpiť zbrusu nový automobil. Taktiež sa berú pôžičky na veci, ktoré chceme, ale zatiaľ si ich nemôžeme dovoliť, požičiavame si aj na to, čo potrebujeme, ale finančná rezerva bohužiaľ nestačí. V prípade, že si potrebujete vziať osobné pôžičku, budete sa pravdepodobne rozhodovať nad dvoma vecami, a síce nad pôžičkami nebankovými a bankovými. 

Na trhu sa dnes doslova pretrhol vrece s ponúkajúcimi sa pôžičkami. Ponúka sa nielen bankové úvery, ktoré sa ponúkali vždy, ale dnes sa ponúka aj rad nebankových pôžičiek, ktoré sa predháňajú v tom, aká je výhodnejšie a aká je menej výhodná. 

V prípade, že sa rozhodujete nad tým, pre akú pôžičku sa rozhodnete, prinášame vám hlavné rozdiely, ktoré sú medzi bankovými a nebankovými úvery. 

požičiavanie čiastka 

Hlavný rozdiel je v tom, koľko vám jednotlivé spoločnosti požičia. Kým banky nemajú problém požičať človeku i milióny korún (samozrejme za určitých podmienok, ktoré sa musia dodržať a splniť), nebankové spoločnosti požičiavajú maximálne niekoľko desiatok tisíc korún. 

Kým bankové pôžičky sa uprednostňujú v prípade kúpy nehnuteľností alebo pozemkov, nebankové pôžičky je možné uprednostniť v prípade, že si potrebujete požičať na spomínanú opravu automobilu alebo napríklad na kúpu spotrebiča do domácnosti. 

Možnosť zriadenia pôžičky 

Kým nebankové pôžičky sa môžu zriadiť z pohodlia domova (sú zriadené za niekoľko málo minút), bankové pôžičky je možné zriadiť len na pobočkách bánk, čo je bohužiaľ zdĺhavé. Nikomu sa nechce stať dlhé hodiny na pobočkách, radšej si človek sadne k počítaču s obľúbeným hrnčekom kávy a pôžičku si zriadi online. 

To sú hlavné rozdiely medzi bankovými a nebankovými úvery.