Podnikanie

S kým biznis rozbiehať a s kým naopak nie

Chcete sa stať závislými len sami na sebe? Chcete rozbehnúť svoj biznis, pretože vás nebaví zamestnanie, ktoré práve vykonávate? V prípade, že sa rozhodnete pre svoj vlastný biznis, odporúčame vám zamerať sa na taký odbor, ktorý má budúcnosť a do ktorého môžete niečo nové priniesť, čo zatiaľ na trhu nie je alebo je, ale vy to môžete urobiť výhodnejšie. A tiež vám odporúčame rozbehnúť biznis s niekým ďalším. Predsa len prvotné investície nie sú práve malé. 

V prípade, že sa rozhodnete pre biznis, aj mnohí úspešní podnikatelia odporúčajú mať k sebe pravú ruku, ktorá bude mať odlišné názory alebo ktorá minimálne pôjde do podnikania s vami. Lenže nájsť takú pravú ruku nie je vôbec jednoduché. Ľudia v dnešnej dobe sú závistliví, nie je možné veriť všetkým. Otázkou teda je, s kým biznis rozbiehať a s kým naopak nie? 

Samozrejme je ešte nutné uviesť na pravú mieru to, že každý vás môže potopiť, každý vás môže obraz úplne o všetko. Je nutné preto byť stále opatrní, aj keď je to blízky človek, ktorému ste nikdy nemali dôvod neveriť. Aj takí ľudia vedia bodnúť nôž pod pás, tým si buďte istí. 

S kým biznis rozbiehať? 

Medzi tie, s ktorými je dobré biznis rozbehnúť, patria najmä rodina. Súrodenci, rodičia – táto najbližšia rodina, ak spoločne samozrejme máte dobrý vzťah. Ak u vás vládnu zlé vzťahy, nechcite je zachrániť novým biznisom, ktorý chcete rozbehnúť. Nemuselo by sa vám to vyplatiť. 

Rovnako tak je dobré začať podnikať s kamarátmi, ktoré poznáte už dlho a pri ktorých viete, čo od nich môžete očakávať a čo naopak nie. 

S kým biznis nerozjíždět? 

Naopak biznis by ste nemali rozbiehať s tými, ktoré poznáte chvíľku. Už vôbec nezačínajte podnikať s tými, ktorým sa váš nápad páči, chce sa na jeho rozvoji podieľať, ale daného človeka vôbec nepoznáte. Vezmite si príklad z bratov McDonaldovho, ktorí stáli za úplne prvý pobočkou rýchleho občerstvenia McDonald ‚. Potom prišiel jeden muž predávajúci mixéry a nakoniec im zobral všetko, dokonca aj ich meno.