Financie

Ľudia sa najviac bojí rakoviny, poistenie proti nej však nie sú

Ľudia sa obávajú mnohého. Niektorí sa boja, že prídu o bývanie, iní sa obávajú toho, že im zomrie niekto blízky. Nájde sa však aj veľká kopa tých, ktorí sa obávajú zradné rakoviny. Bohužiaľ aj keď sa ľudia rakoviny bojí, poistenie si proti nej dohodne málokto. Je to však veľká škoda, najmä pre budúce pacientov. Poistenie môže naozaj veľmi pomôcť pri nákladné liečbe. Navyše prípadov ochorenia rakovinou neustále pribúda, ľudia si však to poistenie nie a nie zriadiť. 

Z nedávnych prieskumov vyplýva, že ľudia sa boja vážnych ochorení čím ďalej viac. Najstrašnejších pre nich je predstava, že jedným takým vážnym ochoreniam ochorie. Najvážnejšie je v tomto prípade rakovina, proti ktorej je však možné si zriadiť poistenie. Aj keď ľudia o poistení vedia, len minimálne percento z nich je schopné si poistenie zriadiť, aj keď práve poistenie by im mohlo pri takejto situácii naozaj veľmi pomôcť. 

Dalo by sa teda povedať, že aj keď sa vážnych ochorení bojíme, podceňujeme je. V prípade, že ochorieme, však ľutujeme, keďže liečby sú mnohokrát naozaj finančne náročné. 

Rakovina ako najobávanejší choroba 

Ako som už niekoľkokrát spomenuli, rakovina je pre nás najobávanejší chorôb. Na rebríčku obávaných chorôb je rakovina na prvom mieste u siedmich z desiatich respondentov. Okrem rakoviny sa bojíme aj Alzheimera alebo prípadne mozgovej príhody, ktorá obsadila tretiu pozíciu. 

Z aktuálnych štatistík tiež vyplýva, že ľudia sa naozaj majú čoho báť. Rakovinou ochorenie skôr alebo neskôr každý tretí Čech. A zo štatistík tiež vyplýva, že každý štvrtý Čech na ňu zomrie. 

S poistením sa bude choroba zvládať lepšie 

Prieskumy tiež poukazujú na to, že v prípade finančného tlaku sa choroba ešte zhoršuje. Ak by teda bolo dohodnuté poistenie, ľudia by priebeh choroby zvládali lepšie a lepšie by s ňou bojovali. Je preto dobré si poistenie zriadiť, ak máte vážne podozrenie na to, že by ste rakovinou skôr alebo neskôr trpieť mohli. Keď si poistenie zriadite, je tu väčšia šanca na uzdravenie. Bez finančného zabezpečenia sa budete len trápiť a choroba budete chcieť vzdať.