Financie

Kreatívne spôsoby, ako ušetriť peniaze na vlastné bývanie

Nedávne sprísnenie hypotekárnych úverov donútilo ľudí k šetreniu. Česká národná banka zavelila, sprísnila podmienky na získanie hypotéky, čím mnohým ľuďom zavarila. Iní sa však rozhodli začať poriadne šetriť, aby dvadsať percent, ktoré treba mať našetřených, skutočne na bankovom konte mala. Ak si chcete taky kúpiť vlastné bývanie, taky začnite šetriť dvadsať percent z ceny nehnuteľnosti. Stopercentná ani deväťdesiatpercentnú hypotéku vám dnes nikto neposkytne, preto sa nechajte inšpirovať kreatívnymi spôsobmi, ako si na vlastné bývanie skutočne našetriť. 

Jednotlivé kreatívne spôsoby navyše pomôžu našetriť si aj na nájmy, ktoré sú stále vyššie. Vyskúšajte niektorý z osvedčených spôsobov a buďte nadšenie z plniaceho sa keramického prasiatka s nápisom „bývanie“. 

niečo predajte 

Peniaze do prasiatka môžete pridať napríklad tak, keď sa rozhodnete niečo predať. Každý človek má doma nejaké prebytočné krámy, ktoré mu k ničomu nie sú. V prípade, že nejaké veci nepotrebujete alebo oblečenie nenosíte, prečo ho na internete nepredať a zárobok potom nepridať do prasiatka? 

Rozbehnite vlastný biznis 

Zarábanie na vlastné bývanie pôjde lepšie, keď budete mať vlastnú firmu, ktorá vám treba prinesie veľký majetok. Samozrejme do tohto biznisu sa musí poriadne investovať, do však neznamená, že sa investícia neoplatí. Oplatí. 

Registrujte sa u Uber 

Vedeli ste, že Uber neustále hľadáte niekoho, kto by rozvážal ľudí? Prečo to nemôžete byť vy? Ak máte čas na to, aby ste vysedávali pri televízii, potom máte čas aj na to, aby ste občas niekoho odviezli a nechali si za to zaplatiť. Využite svoj čas naplno. 

Kontrolujte svoje výdavky 

Je dobré si svoje výdavky kontrolovať. Neutrácajte za to, čo je zbytočné. To, čo ušetríte, tak odporúčame odložiť do pokladničky. Pri nakupovaní radšej používajte pravidlo tridsiatich dní, teda s kúpou danej veci počkajte tridsať dní. Po tridsiatich dňoch uvidíte, či sa vám daná vec stále páči alebo či to bolo len chvíľkové poblúznenie.