Financie

Klimatizácia ako úsporné opatrenia do vašej domácnosti

Na klimatizácia sme si zatiaľ v našich zemepisných šírkach nezvykli. Prečo je ale táto technológia úsporná počas celého roka? Pozrite sa na hlavné výhody, ktoré so sebou klimatizácia prináša.

Rýchle a úsporné vykurovanie

Vďaka klimatizácii sa vám podarí znížiť náklady za vykurovanie domácnosti. Obstarávacia cena klimatizácia je veľmi nízka a jej prevádzka je úplne bezúdržbový. Navyše sa vďaka neustálej filtrácie vzduchu váš domov zbaví nepríjemných alergénov v podobe peľov a choroboplodných zárodkov. Vďaka klimatizáciu vykurujete priestor veľmi rýchlo, preto najviac ušetríte. Miestnosť je zahriata takmer ihneď, preto vám stačí kúriť len krátku chvíľu, aby ste sa cítili komfortne.

Ako tepelné čerpadlo

Ak si zvolíte možnosť kúriť klimatizáciou na princípe tepelného čerpadla, získavate vstupenku k trvalým úsporám pre vašu domácnosť. Prevádzka prístroja je v porovnaní s inými zdrojmi kúrenie oveľa menej finančne náročný – navyše nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Stačí, keď budete pravidelne vymieňať vzduchový filter. V porovnaní s plynovým kotlom dosiahnete úspory za prevádzku až o polovicu. Oproti priamotopu usporíte až 70 percent doterajších nákladov na kúrenie.

Energetická trieda, ktorá sa vyplatí

Samozrejme si pri robení prístroja ohlídejte jeho energetickú náročnosť. Funguje to podobne ako u robení chladničky alebo mrazničky. Aj tu platí, že energetická trieda A je pre prevádzku výhodnejšie, než energetická trieda B, C a D. Pokiaľ si zvolíte energetickú triedu A + alebo A +++, máte skutočne vyhraté – prístroj totiž bude potrebovať pre svoju prevádzku najmenej elektrickej energie.

Komfort, na ktorý si zvyknete

Niektoré typy klimatizáciou sú vybavené časovačom. Je tak úplne na vás, či si zvolíte časový interval, kedy sa bude kúriť. V zimných mesiacoch sa tak prístroj môže zapnúť niekoľko minút pred vaším budíkom. Kým budete spať v príjemnom a zdravom chladnejšom vzduchu, prebúdzate sa už do tepla, ktoré je veľmi komfortné. Obdobne si prístroj nastavíte tiež pre svoj príchod domov. Vďaka ovládaniu pomocou WiFi sa môžete postarať o komfort domova tiež pred príchodom z dovolenky.

Klimatizácia je pre domácnosti úsporné riešenie.