Financie

Kedy ľudia žiadajú o bankové pôžičky?

Finančný trh je doslova preplnený na prasknutie. Je plný bankových i nebankových pôžičiek, ktoré sú pre mnohých z nás veľmi atraktívny. Vďaka tomu, že je dnes celkom jednoduché získať pôžičku, pre ľudí sú najmä nebankové pôžičky obrovským lákadlom. Niekedy však nestačí vziať si nebankovú pôžičku, ktorá môže siahať len a len do výšky niekoľkých desiatok tisíc korún. Ľudia radšej volia takzvané bankové pôžičky, kde nie je limit stanovený. Bohužiaľ s bankovými pôžičkami sa spája mnoho pravidiel, ktoré je nutné dodržať, inak bude úver zamietnutý. 

Ako sme spomenuli, aj keď sú nebankové pôžičky veľmi atraktívne, v mnohých situáciách nemôžu pokryť všetko, čo pokryť majú. Preto sa ľudia uchyľujú k tradičným bankovým pôžičkám, na ktoré sa však čaká – a to už na samotnej pobočke, kde sa často stojí aj niekoľkohodinové fronty. 

Ak potrebujete peniaze a zvažujete, že si požičiate, mali by ste vedieť, o akú konkrétnu pôžičku požiadať. Odrazte sa podľa toho, na čo majú byť peniaze použité. A keďže sa zmieňujeme o bankových pôžičkách, prezraďme si, na čo sa dá využiť práve bankové úvery. 

Na kúpiť nehnuteľnosti či pozemku 

Bankové úvery sa najčastejšie využívajú na kúpu nehnuteľnosti či pozemku. Dojednáva sa takzvaný hypotekárny úver, ktorý je v súčasnej dobe podmienený mnohými veľmi prísnymi podmienkami. Aj keď sa od tohtoročného októbra podmienky na získanie hypotéky výrazne, ale výrazne zhoršili, získanie hypotekárneho úveru nie je nič nemožné, aj keď si na to teda banky hrajú. 

Na kúpu nového automobilu 

Nový automobil stojí aj niekoľko sto tisíc korún. A keďže mnohí ľudia sú odporcovia lízingu, na kúpu nového automobilu si musí požičať, pokiaľ teda nechcú taký, ktorý stojí pár desiatok tisíc korún. Ak niekto túži po kvalitnom novom automobile, väčšinou si za neho musí priplatiť, čo ale pokryje práve bankový úver. Aj k tomu sa veľmi často bankové pôžičky využívajú.