Pôžičky

Keď pôžička, tak bankové alebo nebankové?

V poslednej dobe banky zaznamenávajú veľmi hojne mnoho žiadostí o pôžičky. Sú ale opatrné, pretože ľudia si v v súčasnej dobe veľmi radi požičiavajú, ale splácať sa im už práve dvakrát nechce. Ak aj vy potrebujete požičať z akéhokoľvek dôvodu, potom sa zamerajte na nebankové inštitúcie, ktoré sú pre vás oveľa lepšie a výhodnejšie ako tie bankové. U bankových je totiž ten problém, že sa bohužiaľ stretávate s tým, že si o pôžičku musíte požiadať len a len na pobočke banky, pretože neponúka svoje služby online. To je napokon veľká škoda, pretože práve online pôžičky sú oveľa obľúbenejšie.

Prečo by ste však mali voliť nebankovú pôžičku? Existuje dôvodov hneď niekoľko a ani zďaleka to nie je iba o tom, že si ich môžete zriadiť online. Prinášame vaný pár bodov, v ktorých bude zahrnuté, prečo si pôžičky teda voliť a prečo sú lepšie a výhodnejšie, než tie bankové.

• Požičajte si len toľko, koľko naozaj potrebujete

Pri nebankových pôžičkách vás poteší hlavne možnosť kúpiť si toľko, koľko naozaj potrebujete. Neobzerajte sa teda na to, čo urobíte so stovkami tisíckami, ktoré vám banka jedine požičia, keď potrebujete len pár tisíc korún. Ak potrebujete požičať len pomerne nízku sumu, ktorá pokryje vaše náklady na domácnosť pre daný mesiac, čo je to jediné, po čom túžite, potom sa zamerajte práve na nebankové pôžičky, ktoré vám s týmto s radosťou vyhovie.

• Máte čas

Keďže si je väčšinou budete zriaďovať online, potom máte aj svoj čas na vybavenie. Sadnite si k nim s kávou, poriadne si prečítajte vaše podmienky, ktoré s nebankové inštitúciou uzatvárate. Nezabudnite si prečítať aj najmenšie písmo, pretože práve to vás často dostávajú do nepríjemných problematických situácií. Avšak si aj v pokoji vypočítate výšku vašich splátok, ktorá pre vás bude asi najideálnejšie riešenie. Naviac vám tiež nikto nebude do vybavovania vašej pôžičky hovoriť, aby vám ponúkol iné, pre vás nevýhodné a pre nich výhodné, riešenie, ktoré pomôže vašu situáciu vyriešiť inak a lepšie.