Financie

Kam s voľnými peniazmi

Zistili ste, že vám na bankovom konte drieme niekoľko stoviek alebo tisíc korún? Aj s týmito peniazmi môžete manipulovať a môžete z nich vyťažiť oveľa viac, než si myslíte. Len teda musíte vedieť, kam s voľnými peniazmi ísť, respektíve kam alebo do čoho ich vložiť.

Stavebné sporenie je stále možnosťou

Pokiaľ patríte ku konzervatívnym klientom a nechcete riskovať, kryptomeny alebo akcie sú tým pádom z hry. Pre vás oveľa lepšie je určite stavebné sporenie, ktoré síce nesľubuje príliš vysoké zvýhodnenie, ale na druhú stranu je to lepšia cesta, než aby vám peniaze driemali iba na osobnom účte, kde by ich napokon požierala inflácia.

Sporiace účty všeobecne (nielen stavebné sporenie) sú v poslednom roku trochu zvýhodňované a stále vyššie úroky sľubujú. Pri termínovaných vkladoch sa dočkáte dokonca ešte o chlp väčšieho zvýhodnenia, než ste si mysleli.

Podielové fondy, dlhopisy alebo akcie

Ak nechcete ísť cestou konzervatívnou, ale chcete ísť trochu iným smerom, konkrétne trochu zariskovať, aj keď stále v prijateľných medziach, môžete ísť do podielových fondov alebo akcií. Ideálna cesta, pokiaľ sa o investovanie chcete viac zaujímať a nie je to pre vás len každomesačné odkladanie peňazí niekam bokom.

Pokiaľ chcete ísť napriek tomu všetko touto cestou, ale obávate sa toho, že by ste tomuto investovaniu práve nerozumeli, môžete dať prednosť profesionálnym správcom podielových fondov alebo akcií. Existuje ich celý rad a vďaka nim budete môcť využívať tento typ investícií bez vášho veľkého pričinenia.

Investície do nehnuteľností získava na popularite

Máte k dispozícii nejaké peniaze a chcete ich investovať do niečoho, čo má potenciál dlhodobého rastu a čo vám môže priniesť pasívny príjem? Ponúka sa investícia do nehnuteľností. Cena rodinných domov alebo bytov má ísť trochu dole, a to vplyvom nízkeho dopytu.