Financie

Investujte do kvality a ušetrite

Predovšetkým prarodičia majú takú tendenciu šetriť na veciach do svojej domácnosti. Nikdy neboli naučení utrácať za drahé vymoženosti. Už je nezaujímalo, že sú kvalitné. Zvyčajne sa stane, že počas jedného kvalitného výrobku, čo vlastní ich ratolesti, oni vystriedajú päť lacných kúskov. Kam sa teda hrabe investície do domácnosti. Spoločne s ňou by ste si ale v relatívne rýchlom čase boli schopní našetriť na štrnásťdňovej dovolenku na Kanároch či Bali. Alebo by ste si mohli kúpiť nové auto alebo mobilný telefón. Záležalo by na vašich túžbach. Veď šetrenie nemusí byť hlavnou prekážkou.

1) Kúpte si kvalitnejšie domáce spotrebiče

Nebojte sa investovať do kvalitných spotrebičov, aké tvoria napríklad kvalita skrytá v dobrých hrncoch či dobrej varnej kanvici. Nebude vám hroziť kúpa ďalšie sady kastrólov, pretože vám ucha len tak neupadnú. Rovnako tak sa vám rýchlo neobjaví vodné kaz vo varnej kanvici.

2) Aj s úspornými žiarovkami to ide

Účty za elektriku sú čím ďalej tým vyššie? Už neviete, čo robiť, aby ste tak moc neplatili? Samozrejme, Zhasínajte všetky osvetlenie v domácnosti, keď pôjdete hoci len na poštu. Čo možno ocenia vaše elektrika spíš, sú úsporné žiarovky, ktoré znížia vaše náklady najmenej o polovicu. A do tých sa rozhodne oplatí investovať.

3) Skontrolujte stav domácich spotrebičov

Je síce skvelé, že ste investovali do kvalitnejších umývačiek, pračiek alebo rúry, vždy ale dávajte pozor, v akom stave sú. Také spotrebiče sa totiž opotrebovávajú. Ak ich nebudete udržiavať v dobrom stave, rýchlo im skončí ich (často dlhodobá) životnosť. Zákonom schválnosti väčšinou býva, že vám práčka či iný spotrebič odíde tesne pár dní po skončení záruky. Preto radšej kontrolujte akúkoľvek takú vec tesne pred zárukou, aby ste ju prípadne mohli nechať opraviť. Vyšetrovanie spočíva holt v predchádzaní možných nepríjemných situácií.