Financie

Homestaging alebo čo zaistiť pred tým, než predáte svoju nehnuteľnosť

Každý z nás si praje predať svoju nehnuteľnosť za maximálnu cenu. Do tej sa ale prepisuje nielen výmera a lokalita našej nehnuteľnosti, ale aj jej stav. Homestaging pomáha zdvihnúť cenu o niečo vyššie. V čom spočíva?

Ešte, než si podáte inzerát

Než sa rozhodnete, akým spôsobom vlastne svoju nehnuteľnosť predáte, mali by ste si dobre rozmyslieť, ako bude celok vyzerať pre novo prichádzajúceho. Samozrejme najrýchlejšou formou predaja je výkup nehnuteľnosti, kde sa o tieto záležitosti zaujímať takmer nemusíte. Výkup bytu totiž následne homestaging zaistí pri jeho budúcom predaji, vy sa tak nemusíte o nič starať. Vo všetkých ostatných prípadoch, teda pri predaji pomocou realitky alebo svojpomocne, sa táto služba skvele hodí. O čo vlastne ide?

Dokonalý aranžmán

Ako prvé sa odporúča odstrániť viditeľné poškodenia na vašej nehnuteľnosti. Ide napríklad o chýbajúce kusy maľby v interiéri, alebo o iné na prvý pohľad do očí bijúce skutočnosti. Môžete pri tejto príležitosti požiadať blízku osobu, aby sa k vám vypravila a oznámila vám svoje dojmy. Vždy je lepšie pracovať s niekým, kto sa vo vašom priestore nepohybuje denne. Môžete použiť aj lacné tapety, ktoré úplne zmenia podobu miestnosti na reprezentatívnu izbu.

Moderný štýl zaručený

A zvyšok už nechajte na profesionáloch. Firmy, ktoré sa homestagingom zaoberajú, už majú svoje osvedčené triky, ako domov nachystať na fotenie aj propagačné video. Vie, na čo sa zamerať. Svojpomocne si homestaging môžete zaistiť tiež – ako prvé odstráňte všetky upomienkové predmety a osobné veci. Následne do priestoru umiestnite kvet a moderný štýl dekorácií. Všetko zlaďte do prírodných farieb, vyvarujte sa gýčom.

Krásne nachystaná domácnosť na fotenie následne zdvihne záujem medzi kupcami, ale aj cenu, ktorú za svoj byt môžete získať. Na prvom dojme skutočne záleží.