Financie

Financie ako dôvod rozpadu vzťahu. Ako sa to môže stať?

Financie sú pomerne chúlostivou záležitosťou, o ktorej sa nie každému chce diskutovať. Ale najmä v súvislosti s týmto krokom sa to, žiaľ, skôr či neskôr musí stať. A keď sa tak stane, všetko, čo bolo spoločne vybudované, sa, žiaľ, často začne rúcať. Koniec koncov, láska nie je obchod, a keď sa peniaze začnú riešiť na úkor vzťahu, môžete očakávať, že skôr či neskôr dôjde k rozchodu. Čo je hlavným príznakom alebo signálom, že za rozpadom fungujúceho páru môže byť finančný aspekt?

Prístup k peniazom sa rýchlo mení

Jednou z najčastejších príčin rozpadu vzťahu kvôli financiám je odlišný prístup k samotným peniazom. Zatiaľ čo jeden je šetrný, druhý by míňal aj na to, čo mu nepatrí. Žiaľ, ako už bolo spomenuté, takéto kontrasty nie sú výnimočné a aspoň jeden z dvojice sa musí vyzbrojiť poriadnou dávkou trpezlivosti, ak chce toho druhého naučiť triezvejšiemu životnému štýlu.

Ak sa váš súčasný stav dá takto definovať, pristupujte k tomuto aspektu vášho vzťahu s otvorenou mysľou. Môžete sa učiť jeden od druhého. Kým jeden môže naučiť druhého triezvejšiemu životnému štýlu, druhý sa môže naučiť občas si dopriať nejakú dobrú pochúťku.

Rozdiely v príjmoch sú tiež častým vinníkom

Za rozpadom vzťahu môžu byť často rôzne príjmy jednotlivcov. Nehovoríme o rozdieloch v niekoľkých korunách, ale o rozdieloch v desiatkach tisíc korún. Ak jeden zarába sto tisíc mesačne a druhý „len“ tridsať, niet divu, že dochádza k večným hádkam. Jeden z dvojice sa vždy cíti menejcenný a myslí si, že je bezcenný.

Táto nerovnováha sa zvyčajne prejavuje veľmi postupne. Hoci sa nad tým spočiatku mávne rukou, po čase sa nespokojnosť vyplývajúca z tejto situácie prizná a hádky alebo podobné konflikty sú na dennom poriadku.

Rôzne predstavy o investíciách alebo budúcnosti

Okrem vyššie uvedeného sú na vine aj rôzne predstavy o tom, kam s peniazmi ísť alebo čo s nimi robiť. Budúcnosť je neistá, investície sú spôsobom, ako ochrániť svoje úspory pred infláciou. Na tom, kam ho odložiť a či ho vôbec odložiť, sa však obaja nemusia zhodnúť.