Financie

Fakty o cestovnom poistení, ktoré si zriaďuje len každý tretí

Nedávne prieskumy sa zaoberali tým, či si Slovaci dojednávajú alebo neuzatvárajú cestovné poistenie, keď vyráža do zahraničia, hoci len na pár dní. Výsledky týchto prieskumov boli zaujímavé a trochu až znepokojujúce. Ukázalo sa totiž, že Slovaci si nezriaďujú cestovné poistenie, aj keď by mali. Podľa všetkého si poistenie zriaďuje len každý tretí Slovak, a to len vtedy, ak ide na dovolenku dlhšiu, než je týždeň alebo dva. Na kratšie cesty do zahraničia sa zásadne neručia, pretože sa domnievajú, že je to zbytočné. Ovšem nehody sa dejú náhodou a pri nehodách nám môže prísť poistenie vhod.

Mnohí ľudia si nezriaďujú cestovné poistenie, pretože si myslí niečo, čo vôbec nie je pravda. Spomeňme si preto niekoľko dôležitých faktov, ktoré vás treba prehovorí k tomu, aby ste si na každú cestu do zahraničia cestovné poistenie zriadili.

Cestovné poistenie môžete vybaviť online

Ak si myslíte, že kvôli cestovnému poisteniu musíte ísť na poisťovňu, tak nemusíte. Dnes je možné zriadiť si také poistenie online, trvá to naozaj len pár chvíľ a stojí vás to pár klikov a pár stoviek. Navyše si na internete môžete navoliť, či chcete obyčajné alebo prémiové poistenia, navolíte si taky, na čo konkrétneho sa chcete poistiť.

V prípade, že si chcete byť istí tým, že sa poisťujeme u naozaj výhodné poisťovne, odporúčame vám vyskúšať online zrovnávače.

Cestovné poistenie je drahé

Nie je. Cestovné poistenie rozhodne nevyjde na tisícky korún. Cena cestovného poistenia sa samozrejme odvíja od toho, na ako dlho do zahraničia idete a do akej konkrétnej krajiny idete. Ale väčšinou vás taký víkendový pobyt vyjde na pár stoviek korún. Je lepšie investovať pár stoviek ako neskôr platiť veľké sumy peňazí.

Cena cestovného poistenia sa tiež odvíja od toho, či žiadate o obyčajné alebo napríklad o takzvané prémiové poistenia.