Financie

Dve atraktívne kryptomeny, ktoré sú skvelou investíciou

Kryptomenový trh láka čoraz viac ľudí. Dôvodom je hlavne fakt, že je to ďalšia možnosť, ako v budúcnosti zbohatnúť. Ľudia si však neuvedomujú, že kryptomeny sú investície ako každá iná, teda jedná sa o riskantnú záležitosť s kolísacou hodnotou. Kolísanie hodnoty sa napokon potvrdilo aj nedávno, keď hodnota kryptomien spadla na svoje dno. V prípade, že ste to zaregistrovali, možno ste si povedali, že do kryptomien investovať nebudete. To by ale bola chyba. Je to len ďalšie kolísanie hodnôt pri investíciách, stať sa to môže aj pri zlate alebo pri iných podobných investíciách.

Pokiaľ sa rozhodnete investovať do kryptomien, budete sa pravdepodobne rozhodovať, do akých konkrétnych kryptomien sa oplatí investovať. Existuje ich totiž celý rad. K najatraktívnejším kryptomenám patria najmä dve kryptomeny.

Bitcoin

Vôbec najznámejšou a najatraktívnejšou kryptomenou je kryptomena s veľkým B zvaná Bitcoin. Jedná sa o štandardnú digitálnu menu. Oplatí sa jej venovať pozornosť, má totiž veľký potenciál. To sa napokon dokázalo v minulosti, keď vstúpila na kryptomenový trh medzi silnú konkurenciu, napriek tomu sa stala jednou z najlepších a najatraktívnejších.

Bitcoin však nie je jediná kryptomena, do ktorej je možné investovať, aj keď ju možno poznáte najlepšie, pretože sa o nej veľa hovorí.

DASH

Ďalšou atraktívnou kryptomenou je kryptomena menom DASH, ktorú možno poznáte vďaka jej prvotnému názvu, ktorý znel „Darkcoin“. Vznikla pred piatimi rokmi, už vtedy však kládla dôraz na anonymitu transakcií. Aj to je dôvod, prečo investovať práve do tejto kryptomeny. Neustále na internete čítame, ako sa napádajú účty na sociálnych sieťach či inde, ako je napádané súkromie ľudí. Keďže kryptomena aj po piatich rokoch kladie dôraz na anonymitu, ľudia ju vyhľadávajú naozaj hojne. Tým rastie aj hodnota tejto digitálnej mince.