Pôžičky

Čo je to konsolidácia pôžičiek?

O dlhovej pasci nemusíme dlho rozprávať, väčšina ľudí je si dobre vedomá toho, o čo sa jedná alebo o čo tu kráča. Dlhová pasca je v súčasnosti väzením pre nejedného človeka. Do nej nás dostáva neschopnosť udržať vlastnú túžbu po konkrétnej veci, na ktorú nemáme dostatok peňazí. Tiež nás do dlhovej pasce dostáva strata zamestnania alebo dlhodobé ochorenie. Či už ste sa do dlhovej pasce dostali akýmkoľvek spôsobom, možno sa pýtate, ako z tejto situácie von. Jednou možnosťou je takzvaná konsolidácia pôžičiek.

Pokiaľ ste do dlhovej pasce nikdy nespadli alebo ak ste sa do nej dostali len nedávno, možno si nie ste istí tým, čo je to konsolidácia pôžičiek. Poďme si preto pojem predstaviť a prezraďme si teda viac.

Čo je to konsolidácia pôžičiek?

Ak hovoríme o konsolidácii pôžičiek, hovoríme o nástroji, ktorý je určený na to, aby sme eliminovali dlhy a vyhli sa najrôznejším nepríjemným sankciám a taktiež zbytočným poplatkom a následným dopadom. Pod konsolidáciou pôžičiek si možno predstaviť akési zjednotenie našich dlhov do jednej jedinej pôžičky, čo je niečo, čo umožňuje celý rad bánk. Ak sa uskutoční takzvaná konsolidácia pôžičiek, môže tak razom dôjsť k oveľa nižšiemu splácaniu, než k akému dochádzalo doteraz. Splátky je možné v tomto prípade rozvrhnúť.

Aké sú výhody konsolidácie pôžičiek?

To, že je možné splátky rozvrhnúť, je len jedna výhoda z mnohých vzťahujúca sa na konsolidáciu pôžičiek. Ďalšou výhodou je tiež to, že ste poistenie proti strate zamestnania alebo invalidity tretieho stupňa.

Konsolidovať je v dnešnej dobe možné aj úvery stavebných sporiteľní alebo aj hypotéky. Pokiaľ sa však rozhodnete konsolidovať hypotéku, využite ponúkaný produkt menom Konsolidácia pôžičiek k hypotéke, ktorý je určený práve pre tieto situácie a okamihy.