Podnikanie

Citáty, ktoré inšpirujú nejedného podnikateľa

Či už ste na svojom začiatku, na konci alebo uprostred svojho podnikania, inšpiráciu a motiváciu potrebujete v každom prípade. A je to pochopiteľné. Najmä keď sa výsledky nedostavujú ihneď, človek má tendenciu klesať na mysli a strácať vieru v lepšej zajtrajšky. Aby ste tomuto scenáru predchádzali, prečítajte si niekoľko citátov, ktoré inšpirujú nejedného podnikateľa dlhé roky. Stoja za nimi väčšinou úspešní, bohatí ľudia, ktorí tiež potrebovali počas svojho pôsobenia na poli podnikania „nakopnúť”.

Poďte si spoločne s nami spomenúť výroky, ktoré môžu stáť aj za vašim úspešným biznisom a ktoré vás môžu popohnať k vysnenému cieľu, aj keď sa zatiaľ zdá byť cesta trochu tŕnistá a možno až nekonečná.

Citáty, ktoré vás inšpirujú

„Kto naháňa peniaze, nikdy ich nedokáže dobehnúť. Robte svoju prácu lepšie ako vás sused a peniaze prídu samé.”
„Doba je správna pre všetkých, ktorí vedia, čo chcú, tvrdo na tom pracujú a predovšetkým, a to je to najdôležitejšie, milujú to, čo robia.”
„Radšej budem šestnásť hodín pracovať pre seba samého ako osem hodín pre niekoho iného.”
„Postarajte sa o svoj biznis a on sa potom postará o vás.”
„Moja najlepšia rada pre podnikateľov znie: zabudnite na chyby, jednoducho to urobte.”
„Ak si myslíte, že ste príliš malí na to, aby ste niečo menili, skúste spať v miestnosti s komárom.”
„Mať iba spokojní zákazníkov už nie je dosť dobré. Pokiaľ chcete mať naozaj prosperujúci podnik, musíte si vytvoriť nadšených fanúšikov.”
„Staňte sa svetovými podnikateľmi, či už vyrábate stroje alebo zemiaky. Vychádzajme z názoru, že celý svet bol stvorený preto, aby slúžil nám, a my sme sa narodili preto, aby sme slúžili celému svetu. Robme napríklad aj tie najmenej významné veci, ale robme ich najlepšie na svete.”
„Jediné, čo môžete zmeniť, je zmeniť seba samého. Ale niekedy tým zmeníte úplne všetko.”
„Schopnosť predať ich v podnikaní zručností číslo jeden. Pokiaľ nedokážete predávať, neobťažujte sa stať sa vlastníkom firmy.”