Podnikanie

Bohatý je vlastník veľké knižnice, nie veľké televízie

Ľudia si často klamne myslí, že bohatý je ten, kto má kopu peňazí. Avšak keď taký človek má v hlave prázdno, nejedná sa o bohatého človeka. Ten, kto uprednostňuje najnovšie inovácie a vymoženosti v elektronike alebo v drahých autách nie je zďaleka tak bohatým ako človek, ktorý vlastní veľkú knižnicu plnú najrôznejších kníh.

Vo svete podnikania častokrát potrebujete čerpať nové myšlienky a skúšať nové princípy, ktoré by mohli pomôcť vo svete vášho podniku. Lenže nájsť tú správnu motiváciu na zmenu alebo rovno inšpiráciu, z ktorej by ste mohli čerpať, to v kadejaké relácii v televízii alebo na internete naozaj nenájdete. Tie najlepšie rady píšu tí najúspešnejší ľudia. A práve z ich slov a myšlienok by ste sa mali učiť.

Úspešní podnikatelia by mali mať preskúmaných hneď niekoľko kníh, z ktorých by mohli čerpať najrôznejšie myšlienky a princípy. Medzi také sa radí aj nasledujúcich pár výtlačkov.

• Bohatý otec, chudobný otec

Robert Kiyosaki patrí k tým najlepším autorom, od ktorých by ste sa mali učiť. Svojimi skúsenosťami skvele opísanými napríklad v tejto knihe skvele ukazuje to, ako správne podnikať a ako pri takomto podnikaní myslieť. Ukazuje tam na svojho pravého otca, ktorý mal síce školu a na štúdium si riadne zakladal, avšak neposunul sa v živote skoro nikam. Do protikladu mu stavia bohatého otca, čo je otec kamaráta, ktoré im umožnil prvotne podnikať v malom. Zdieľa tam jeho myšlienky a pridáva k nim tie svoje.

• Myslením k bohatstvu

Napoleon Hill a jeho nestarnúci kniha zaujala už nejedného začínajúceho podnikateľa. Uchvacuje stále aj tých, ktorí sú v tejto oblasti už peknú radu rokov. Vo svojej knihe skúša motivovať svojimi skúsenosťami, ale chce aj pomoct napríklad tým, ktorí sa chystajú na pohovor. Pri čítaní tejto knihy skvele investujete svoj čas a po prečítaní sa budete cítiť pobozkanie životom. Za prečítanie rozhodne stojí.