Financie

Bankové spoločnosti doslova bojujú o každého klienta

Bankové spoločnosti doslova bojujú o každého klienta a aby ho získali, sú schopní urobiť takmer čokoľvek. Jednou z ich praktík sú napríklad cenné bonusy, na ktoré Česi veľmi radi počujú. Ide o finančné prostriedky, ktoré bankové spoločnosti ponúkajú za to, že si u nich dotyčná osoba založí bankový účet. Majú tieto bonusy ale isté podmienky a pravidlá? Nasledujte nás.

Založte si bankový účet a získajte peniaze

Komu by sa táto veta nepáčila. Založte si bankový účet a my vám za to vyplatíme tisíc korún. Získať tisíc korún len za to, že si založíte účet? Ponuka, ktorá ich veľmi lákáva a na ktorú sa chytilo veľké percento obyvateľov. Bankový účet nemusia využívať, spoločnosti ide iba o to, že sú u nich evidovania. Postupom času tak môžu začať ponúkať svoje finančné produkty. Bonusy sa však netýkajú čisto len finančných prostriedkov.

Niektoré banky ponúkajú bonusy v podobe zrušenia niekoľkých poplatkov pri výbere z cudzích bankomatov. Mesačne si tak môžete napríklad až päťkrát vybrať odinakiaľ. Ponuka ich opäť lákáva. Nie vždy je po ruke váš bankomat, tak prečo si nezajsť ku konkurenčnej spoločnosti vybrať finančné prostriedky?

Lákadlo cez deti

Najslabším miestom sú deti, o ktorých bankové spoločnosti vedia. Práve to sa snaží maximálne využiť. Ide o jednu nemenovanú spoločnosť, ktorá pri založení konta vyplácala až 1.500 Kč. Nešlo však o finančné prostriedky, ale rôzne poukážky do obchodov a pod… Finančné bonusy sa však nezaobídu bez podmienok, ktoré sme vám mierne naznačili v predchádzajúcich odsekoch.

Väčšinou je nutné splniť niekoľko menších bodov, aby ste bankový účet iba nezaložili a následne nevyužívali. Medzi také podmienky patrí napríklad aktivácia karty a potom aj zaplatenie v obchodoch. Nejde len o jedno zaplatenie, ale hneď niekoľko. Tento bod je jedným z podmienok. Záležať bude na tom, o akú bankovú spoločnosť budete mať záujem a či v danej chvíli má finančný bonus alebo nie. To si zakaždým strážte, pretože tieto ponuky bývajú časovo obmedzené.