Pôžičky

Kedy sa vám môže hodiť nebanková pôžička s nulovým úrokom?

Napriek tomu, že sa pôžičkám budete vyhýbať ako čert krížu, môže niekedy nastať situácia, kedy nebudete mať inú možnosť ako siahnuť po najbližšej pôžičke, ktorá sa vám ponúka. Prezradíme vám pár udalostí, ktoré nijako neovplyvníte, a môžu prísť. V prípade, že nebudete mať dostatočnú finančnú rezervu, vaša jediná možnosť bude využitie pôžičky. V niektorých prípadoch, hoci sa to nezdá, je ideálnym riešením nebanková pôžička, prezradíme vám prečo.

Prečo využiť nebankovú pôžičku?

Ak ste si istí, že pôžičku splatíte behom pár dní alebo maximálne týždňov, ponúka sa možnosť využiť nebankový produkt. Je to z toho dôvodu, že niektoré nebankové pôžičky sú úplne zadarmo. V praxi to znamená, že čiastku, ktorú si požičiate, tu tiež vrátite. Opatrní buďte iba na zmluvu, pretože akonáhle presiahnete jediný deň splatnosti, z pôžičky sa razom môže stať peklo. Pri nedodržaní podmienok sa nebankové pôžičky premieňajú na veľmi nevýhodné s vysokým úrokom a poplatky za zdržanie.

Kedy môže nastať situácia, ktorá vás dovedie až k pôžičke?

Týchto situácií je hneď niekoľko, predstavte si, že chcete prať a práčka vám zrazu vypovie službu. Váš bankový účet je takmer prázdny, pretože čakáte na výplatu. Zrejme si hovoríte, čo robiť? Bez práčky predsa byť nemôžete. Keby išlo o inú elektroniku či spotrebič, išlo by to pri troche snahy nejakou formou urobiť. V tomto prípade ale nie. Jediná možnosť sa teda ponúka v nebankovej pôžičke s nulovým úrokom.

Poškodenie automobilu môže byť nepríjemné

Ďalšou nepríjemnou vecou je poškodenie automobilu. Dochádzate každým dňom do práce niekoľko kilometrov? Potom sa bez automobilu taktiež nezaobídete. Ak je cena opravy príliš vysoká, nezostáva vám nič iné ako opäť siahnuť po nebankovej pôžičke. Na rozdiel od tej bankovej vás nemusí stáť v konečnom dôsledku ani korunu navyše.

Záloha na dovolenku

Do tretice všetkého zlého je platba zálohy na dovolenku. Nevypočítali ste si tento rok svoje finančné prostriedky, ale ste zvyknutí každým rokom jazdiť na dovolenku? Zálohu na dovolenku vám môže pokryť nebankový produkt. Buďte však opatrní a dobre si spočítajte, či na to budete mať. Koniec koncov dovolenka nie je k životu potrebná.