Podnikanie

Ako získať vlastné bývanie

Bývať vo vlastnom sa zdá byť nerealizovateľné. Hypotéky rastú strmo nahor so svojimi úrokovými sadzbami a ekonomika hlási svoju krízu, ktorá tu nebola, čo pamätáme. Ľudia by mali skôr šetriť, ale sen o vlastnom príbytku sa len tak nerozplynie. Nízkoenergetické domy na kľúč však nie sú niečím nedosiahnuteľným, aj keď sa to teraz môže zdať. Pomôcť môže banková aj nebanková pôžička.

Dostatok finančných prostriedkov rozhoduje

Či už sa rozhodnete vziať si na vlastné bývanie hypotéku alebo iný typ bankovej pôžičky, prípadne dovolíte k nebankovým úverom, vždy sú rozhodujúce finančné prostriedky a ich dostatok. Aj keď je pravdou, že naša bonita sa dá celkovo obísť, stačí, keď sa zastaví napríklad nehnuteľnosť našich rodičov či niekoho iného, ​​kto na to dá súhlas.

Pri dojednávaní úverov, nech už sú akéhokoľvek charakteru, sa potom musíme dobre presvedčiť o tom, že v zmluve nie sú žiadne zádrhely alebo nezrovnalosti. Najmä pod čiarou býva rad výluk a výnimiek, ktoré môžu čerpanie hypotekárneho alebo iného úveru značne skomplikovať alebo znepríjemniť.

Dedičstvo ako najľahšia možná cesta

Vlastné bývanie sa našťastie môže získať aj inak. Ponúka sa samozrejme cesta dedičstva, ktorá je vôbec najľahšia. Ak vaši rodičia majú vo svojej správe nejaké nehnuteľnosti, môžu ich na vás prepísať, čím nadobudnete nehnuteľného majetku prakticky počas žmurknutia oka.

Samozrejme ani dedičstvo nie je vždy bezproblémové. Najmä ak do hry vstúpia ju iní dedičia, ktorí sa mnohokrát objavia tesne po úmrtí blízkeho človeka. Žiadajú ich podiel a ak to nie je v zmluve nejako definované, majú na nehnuteľnosť rovnaký podiel ako vy.

Nie je to jednoduché, ale stojí to za to

Možností, ako získať vlastné bývanie je teda viacero. Nie vždy je to jednoduché, ale nakoniec to stojí za to. V prípade, že sa rozhodnete požiadať o potrebné financie v bankovej alebo nebankovej spoločnosti, stavba drevostavby alebo nízkoenergetického domu na kľúč je ďalší krok.