Pôžičky

Ako získať nebankovú pôžičku

Pôjdete Ak si požičať do banky, rozhodne musíte byť nachystaná na to, že to nebude len tak. Banka vás podrobí pomerne podrobnej prehliadke. Pod tým si samozrejme nepredstavujte nič osobné. Skrátka túto inštitúciu bude nadmieru zaujímať vaše finančné minulosť.

No, vlastne, aby sme boli presní, tak aj tá súčasnosť. K tomu bude banku zaujímať, či vás už pozná. Avšak nečakajte, že s vami bude pestovať nejako priateľské vzťahy. Bude chcieť vedieť to, či u nej máte účet. A s veľkým záujmom tiež nahliadne do registra dlžníkov a vy pred ňou tiež odtajníte svoj príjem. Ak by ste náhodou chceli vyskúšať, či si v tomto smere nemôžete skutočnosť trochu prikrášliť, tak bohužiaľ naozaj nemôžete. Tento údaj si totiž overí.

Ako ju získať?

Ak budete chcieť získať pôžičku nebankové, celý postup sa znateľne zjednoduší. Stačiť vám bude iba váš občiansky preukaz a vlastníctvo bankového účtu kdekoľvek. K vybaveniu potom budete potrebovať len počítač, pretože si ju dohodnete online. Schvaľovací proces prebieha veľmi rýchlo, preto môžete mať potrebný obnos na účte už behom niekoľkých málo minút, a to bez ohľadu na to, či je štátny sviatok alebo víkend. Na mnohých miestach sa môžete stretnúť s tým, že nie je potrebné dokladať svoj príjem, ani nebude na prekážku, že už momentálne pôžičku máte, prípadne ste vedení v registri dlžníkov. Odporúčali by sme však ostražitosť pred až takto benevolentným pravidlami.

Ak chce nebankovú spoločnosť dotvrdit, že nejaký príjem máte, robí to preto, aby si mohla byť istá, že svoje finančné záväzky ste schopní splniť. Čo samozrejme je v jej vlastnom záujme, ale do istej miery ste takto chránení aj vy pred neschopnosti zvládnuť zaplatiť všetko, čo nevyhnutne musíte. Na začiatku totiž spravidla býva pôžička jedna, ale roztočiť kruh mnohých nasledujúcich je pomerne jednoduché. Ďalšie a ďalšie zadlžovanie sa rozhodne nie je riešením ťažké situácie!