Financie

Ako vybrať bezpečný e-shop?

Nakupovanie cez internet je v súčasnosti veľký hit. Ľudia už nemajú čas navštevovať kamenné predajne, chcú zachrániť svoj čas, a tak práve z pohodlia domova nakupujú, aby hodiny, ktoré zvyčajne strávia nakupovaním potravín alebo nakupovaním oblečenia využili k trochu niečomu inému. V súčasnej dobe sa už nenakupuje cez internet len oblečenie alebo elektronika či nábytok, dnes možno online kúpiť aj potraviny, okrem toho tiež lieky, pre ktoré musíme zvyčajne zájsť do lekárne (samozrejme máme na mysli lieky, ktoré sú k dostaniu voľne aj bez lekárskeho predpisu ). Pokiaľ využívate možnosti nakupovať online cez internet, mali by ste aj v dnešnej dobe byť trochu obozretní a opatrní. Predsa len sa môžete stať obeťou podvodného e-shopu, ktorý z vás chce len dostať peniaze. Ponúka sa teda otázka, ako vybrať bezpečný e-shop? 

Ako už bolo spomenuté, nakupovanie cez internet je u Čechov nadmieru obľúbené. Ľudia dávajú prednosť nakupovanie z domova pred obchádzaním obchodov, v ktorých mnohokrát nenájdu to, čo potrebujú či hľadajú. 

Aby ste sa však pri nakupovaní cez internet nespálili, máme pre vás tipy, ako si vybrať bezpečný e-shop. 

Nech sú obchodné podmienky čitateľné 

To, čo musí mať každý e-shop a čo väčšinou postrádajú hlavne neférové a falošné e-shopy, sú obchodné podmienky, ktoré by mali byť hlavne čitateľné a zrozumiteľné. Nemali by obsahovať malé písmenká, zároveň by obchodné podmienky nemali byť príliš dlhé. Než teda zaškrtnete odsúhlasenie o využití osobných údajov, radšej si podmienky prečítajte alebo sa aspoň presvedčte o tom, že podmienky na webe naozaj sú. 

Dajte radšej na skúsenosti blízkych než na recenzie 

Na mnohých weboch sa píše, že kladné recenzie sú známkou úspechu, ale to dnes tak úplne neplatí. Nikto vám nezaručí, že si obchodník nenapísal sám recenzie, ktorými sa teraz na internete pyšní. Radšej teda dajte na odporúčanie známych alebo blízkych, ktorí sa už stretli s daným e-shopom.