Financie

Ako ušetriť na oblečenie?

Oblečenie k svojmu životu potrebujeme, utrácame za neho spravidla v čase, keď sa mení ročné obdobie. Bohužiaľ stále pribúda takzvaných nákupných maniaček a nákupných maniakov, ktorí nevedia, kedy s nakupovaním prestať. Ich túžba po nových veciach je však dostáva do ťaživých finančných situácií, preto najmä tým je určený tento článok. Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako na oblečenie ušetriť. Viete, aké spôsoby to sú? 

Keďže oblečenie dnes nie je to najlacnejšie, čo na trhu nájdeme, mali by sme vedieť, ako na oblečenie ušetriť. Ak neviete, ako na oblečenie ušetriť, odporúčame vám vyskúšať nižšie spomínané spôsoby, vďaka ktorým nakupovanie oblečenia nebude tak veľký zásah do rodinného rozpočtu. 

1) Nakupujte z druhej ruky 

Dnes sa stále dookola rozoberá tému „recyklácia“ a tiež „veľkoobchody s oblečením škodí svetu“. Ak začnete nakupovať z druhej roky, zamedzíte nielen neustále výrobe nového oblečenia, teda neuškodíte svetu, ale tiež vás to nebude toľko stáť. Na každom rohu nájdete takzvané „sekáča“, v ktorých je možné nakúpiť naozaj fantastické kúsky za skvelé ceny. 

Ak sa vám kúsky v sekáčoch nepáči, kúpte si ich napriek tomu a z látok si vyrobte nový štýlový model pomocou tvorivé techniky patchwork. 

2) Nakupujte v zľavách 

Najviac nás stojí najmä vianočné sviatky, preto najlepšie urobíte, ak začnete nakupovať v zľavách. Vôbec nevadí, že budete mať darčeky už na konci novembra, dôležité je, že vás nebudú stáť desiatky tisíc, ale len pár tisíc korún. 

3) Využite staré oblečenie na nové kúsky 

Nemusíte chodiť do obchodu, aby ste mali krásny nový kúsok. Stačí, keď svoj starý kúsok trochu pretvoríte. Napríklad na staré džínsy je možné našiť vkusné perličky, ktoré sú teraz in. To isté je možné urobiť s šortkami. Tričká sa Batikujeme alebo tiež sa na ne našívajú perličky. Záleží len na vašej kreativite.