Podnikanie

Ako sa opäť nepopáliť a vybrať si dobrý toner do tlačiarne?

Sú akoby takým motorom tlačiarní a v prípade vyschnutia alebo minutia je potrebná ich okamžitá výmena.

Máte doma, alebo v kancelárii výkonnú tlačiareň a potrebujete do nej spoľahlivý toner? Poradíme vám, ako sa pri kúpe toneru opäť nepopáliť a vybrať si dobrý, ktorý vám vydrží.

Ak chcete kvalitu, investujte do originálnych tonerov

Ak vám záleží na vysokej kvalite tlače, je potrebné si vyhľadať ponuku originálnych tonerov do tlačiarne. Jedná sa o najkvalitnejšie náplne do tlačiarne, ktoré sú predávané na trhu a najskôr vás možno prekvapia ich vysoké ceny. Takéto vysoké ceny však majú svoje opodstatnenie. Jedná sa totiž o najkvalitnejšie tonery všeobecne a nielenže poskytujú vysokú kvalitu tlače, ale vám aj dlho vydržia. Cenu produktu však ovplyvňuje aj značka daných tonerov. Originálne tonery totiž vyrábajú firmy, ktoré vyrábajú aj známe značky tlačiarní. Ak máte doma tlačiareň Canon, potom je potrebné, aby ste si vyberali a kupovali tonery Canon.

Lacnejšia verzia – kompatibilné tonery

Ak vám je ľúto platiť toľké peniaze za originálne tonery, vyberajte si kvalitné kompatibilné tonery. Sú to podstatne lacnejšie tonery ako originálne tonery, no kvalitou sa veľmi podobajú. Vyrábajú ich totiž alternatívne firmy, čiže keď sa zákazník rozhodne kúpiť práve kompatibilný toner, nemusí si platiť za značku.

Originálne tonery využívajú skôr podnikatelia. Kompatibilné využívajú najmä malí podnikatelia, ktorí podnikajú z domu, poprípade rodiny, ktoré potrebujú tlačiareň najmä kvôli svojim deťom.

Vždy pri výbere nového tonera sledujte, či sa jedná o laserové tonery, alebo atramentové. Skôr, ako si pôjdete kupovať nový toner, zistite si, či máte laserovú tlačiareň, alebo atramentovú tlačiareň. Až keď budete toto vedieť, až vtedy sa sústreďte na výber kompatibilných alebo originálnych tonerov.

Ak chcete ušetriť a aj kompatibilné tonery sa vám zdajú príliš drahé, odporúčame kupovať renovované tonery.