Pôžičky

Ako si vybrať optimálnou nebankovú pôžičku

Aktuálny finančný trh je plný pôžičiek, ale toho ste si už mohli všimnúť. Aj v televíziách neustále chodí reklamy na najvýhodnejšie pôžičky. Jednotlivé spoločnosti sa prostredníctvom reklám dostávajú ľuďom do podvedomia a v prípade potreby si požičať si ľudia automaticky spomenú na daný reklamný spot. Ak si taky potrebujete požičať, mali by ste k akýmkoľvek pôžičkám pristupovať veľmi opatrne a s rešpektom. Nechcete predsa naletieť podvodníkom, ktorí by vás obrali aj o to posledné, čo máte na bankovom konte.

Aj keď sa v poslednom čase Česká národná banka snažila sa zozname poskytovateľov pôžičiek odstrániť neférové ​​poskytovateľa, rovnako zo zoznamu poskytovateľov pôžičiek nevyškrtla úplne všetky. Niektorí v zozname zostali, čo napokon len hovorí, že k pôžičkám je potrebné vážne pristupovať opatrne. Aby ste si vybrali optimálnu pôžičku, rozhodli sme spísať niekoľko tipov, ako na to.

Naozaj vám požičia?

Aj keď sa všetky spoločnosti tvária, ako že môžu poskytnúť daný úver, zistite si dopredu, či vám môžu naozaj požičať požadovanú sumu peňazí. Nie všetky spoločnosti sú v skutočnosti schopní vám požičať, niektoré spoločnosti nepožičiavajú hocikomu.

Každý poskytovateľ pôžičky má isté pravidlá, podľa ktorých sa riadi. Niektoré spoločnosti nepožičiavajú zadlženým, iní si dávajú pozor na tých, ktorí nemôžu doložiť svoj príjem. Informujte sa teda najskôr o tom, kto vám naozaj požičia, tým predídete sklamanie.

Spočítajte si preplatok

Pri výbere pôžičiek si spočítajte výšku vášho preplatku. Čo nie je nič zložité, aj tí, ktorým matematika na škole zrovna nešla, to zvládnu naozaj hravo. Stačí, keď sa budete orientovať podľa základných veličín, čo sú úroky a hodnota RPMN. Pýtate sa, aké sú rozdiely medzi úrokmi a RPMN? Rozdiel je len v tom, že RPMN pojíma všetky náklady spojené s realizáciou pôžičky, úroky sú rýdzo len úroky.