Podnikanie

Mesta, v ktorých sa oplatí podnikať

Začať podnikať, to je veľké rozhodnutie, ku ktorému sa schyľuje drvivá väčšina ľudí. Ľudia dnes nechcú pracovať na snoch niekoho iného, ​​ale je v ich záujme, aby pracovali na snoch svojich, a tým sa neskôr v budúcnosti stali závislí len sami na sebe. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú začať podnikať, možno sa pýtate, v akých krajinách či mestách sa oplatí podnikať. Niekoľko tipov pre vás máme.

Ak sledujete dianie vo svete podnikania, viete, že nedávno sa svetlu sveta ukázal rebríček krajín, v ktorých je podnikanie najviac podporované a kde je podnikanie rozhodne veľká príležitosť. Aj keď sa Slovenská republika umiestnil v tomto rebríčku v prvej päťdesiatke krajín, rovnako tu nepodnikajte, ak nemusíte. Poznáme iné mestá z iných krajín, kde sa podnikať naozaj oplatí.

Helsinki

Helsinki možno dnes označiť za fínske smart city, ktoré má doslova všetko. Aj z toho dôvodu sa oplatí podnikať práve tu. Je tu veľa talentovaných podnikateľov, tiež veľké množstvo investorov, ktorí sú ochotní podporiť práve váš projekt. Okrem toho sa tu nájde aj podpora vlády, ktorá v rámci zaujímavých projektov rozdáva podnikateľom nemalé príspevky na ich podnikanie. K najúspešnejším fínskym firmám, ktoré pozná dnes naozaj celý svet, patrí napríklad firma Nokia alebo Linux.

Berlín

Ak by sme mali spomenúť mesto, kde je naozaj najvhodnejšie podnikať, spomenieme Berlín, ktorý napodiv od náš nie je moc ďaleko. Berlín je dnes veľmi inšpiratívnym mestom, kde sa na každom rohu nachádza investori. Preto ak potrebujete nájsť investora pre svoj projekt, zamierte do Berlína. Majte však vypracovaný podnikateľský plán a zámer, aby ste vzbudili pozornosť tunajších investorov.

Londýn

Ďalšie mesto, kde sa oplatí podnikať, je bezpochyby Londýn. Ten sa radí dlhodobo k európskej špičke. Najmä po stránke technológií je Londýn nedostihnuteľný. Aj keď sa Londýn ešte stále radí k európskej špičke, otázkou je, ako sa Londýn zmení v nasledujúcich mesiacoch, ako dôjde ku konečnému rozhodnutiu o Brexitu.