Podnikanie

Ako sa z bezdomovca stal miliardár?

Z každého človeka sa môže stať miliardár, aj keď si to o nich nikto u počiatku nemyslí. Ak sa pozriete na zoznam najbohatších ľudí sveta a začnete sa prečítať ich životopisy, zrazu zistíte, že väčšina z nich začínala z ničoho, od úplnej nuly. Jedného dňa sa však rozhodli so svojím životom niečo urobiť, preto sa stali teraz tak uznávanými ľuďmi, ktorí sa môžu pýšiť veľkým imaním na ich bankových účtoch. Väčšinou sa jedná vždy o ľudí, ktorí boli nespokojní so svojim zamestnaním alebo ktorí sa rozhodli odísť z vysokej školy, pretože im škola nedávala to, čo by od nej očakávali. Zrazu sa im pred očami otvorila cesta plná možností a rozhodli sa, že každú možnosť pevne uchytí do svojich rúk a už ju nikdy nepustí.

Presne to sa rozhodol urobiť aj John P. DeJoria, čo bol muž, ktorý veľkú časť svojho života strávil na ulici. Je však skvelým príkladom toho, že naozaj aj od nuly ide začať robiť nový miliónový život. Jeho príbeh je inšpiráciou pre mnoho generácií, pretože práve z tohto skôr bezdomovcov sa stal uznávaný úspešný miliardár, ktorý má vo svojom živote všetko, po čom túžil.

Jeho život bol plný nástrah, napriek tomu zvíťazil

Aj keď sa ocitol na ulici, napriek tomu je jeho život plný rôznych vecí, ktoré ho zakaždým posunuli niekam ďalej. Raz ho dokonca vyhodili z jeho pracovnej pozície, pretože dokázal zarobiť spoločnosti viac, ako sám majiteľ spoločnosti. Jedného dňa sa však po všetkých neúspechoch rozhodol založiť so svojim kamarátom spoločnosť, ktorú vypestovali na absolútnej nule, pretože každý mal vo vrecku len tristo USD, čo nebolo na rozbehnutie firmy ani zďaleka.

Napriek tomu ich podnikanie začalo, ale po odchode partnera sa firma zrútila a John sa stal zase bezdomovcom, pretože ho dokonca opustila aj žena. Aj vďaka týmto nezdarom sa rozhodol zasa vstať a skúsil to znovu. Tentoraz sa mu to podarilo, pretože produkt, s ktorým pri prvom podnikaní prišli na trh, sa počas jeho krachu úplne rozšíril a podnikania teda mohol rozbehnúť už na určitom miliónovom základe. Teraz je z neho miliardár, ktorý veľmi dobre vie, že po každej búrke vyjde slniečko.